Trabzon Mezar Bakım Firmaları

Trabzon için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Trabzon Mezar Yapım

Trabzon Mezar yapım işleri için en doğru firmalar ile çalışmaktayız. Mezar işçiliğinde tecrübeli, kaliteyi önemseyen, müşteri memnuniyetini önemseyen firmalarımız sizler için en uygun mezar tasarımlarını üretiyorlar. Sizlerin acısını biraz olsun anlayabilen, bu zorlu günlerde size doğru hizmeti verebilecek olan firmalarımız, en doğru işçilik ve en doğru malzeme ile mezar yapım işlemlerini tamamlamaktadır. Bu nedenle gözünüz arkada kalmadan ustalarımıza mezar yapım işlerini bırakabilirsiniz. Trabzon’un yağışlı ikliminden ötürü kalitesiz yapılan mezarlar kolaylıkla zarar görebilmekte ve siz müşterilerimize ciddi masraflar çıkarmaktadır. Firmalarımız bunun olmaması için en kaliteli mezar taşları ile işlerini yürütmektedir. Bu nedenle sizlere ekstrem durumlara dayanıklı mezar taşları hakkında bilgi verebilmek için bir alt başlık açtık.

Yağış, Kar Gibi Durumlara Dayanıklı Mezar Taşları

Mezar taşları 7 farklı malzeme ve yapım stilini içerir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Hazır Mezar yapımı
  • Mermer Mezar yapımı
  • Blok mermer mezar yapımı
  • Traverten mezar yapımı
  • Blok Traverten mezar yapımı
  • Granit mezar yapımı
  • Blok granit mezar yapımı

Mezar taşlarının dirençleri çok değişken olmakla beraber hazır mezarlar hariç hemen hemen tüm mezarlar gerekli direnci gösterirler ancak yine de en dayanıklı olanlarının traverten mezar olduğunu söylemek gerekir. Hazır mezarlar çok cüzi fiyatlara bulunabilecek mezar türleri olmakla beraber, kalite olarak oldukça düşüktür. Üzerine yazılan yazıları birkaç yıl içinde silinir, cilası zarar görür beton kırılma ve çatlama gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilir. Bu tekrar masraf anlamına gelmektedir. Kaliteyi önemseyen birçok firmamız hazır mezar yapmamaktadır.

Mermer, Traverten Ve Granit Mezarlar

Mermer, traverten ve granit mezarlar iki farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Blok sistemi tek bir prizma taştan yalnızca bir adet mezar yapılması işlemidir. Mezarların eklem yerleri olmadığından mezara gelen darbe tüm mezar tarafından emilir. Bu sayede daha dayanıklı ve güçlü bir mezar taşı elde edilir. Diğer yöntem ise parçaların ayrı ayrı üretilip birleştirilmesidir. Bu yöntem çok daha az maliyetlidir ancak kayacınız her ne oluşa olsun çok güvenilir bir yöntem değildir. Çünkü eklem yerlerinin fazlalığı o mezarı daha kolay parçalanabilir. Mezar parçaları bir bütün olmadığı için dışarıdan gelen etkiyi absorbe etme yeteneği daha düşüktür. İçeriden gelen basınçtan dolayı açılma, çatlama olma şansı daha yüksektir.

Mermer mezar, güzel görünümlü mezar yaptırmak için uğrak noktası olmaktadır. Yumuşak yapısı sayesinde kolayca şekil verilebilen mermer farklı biçimlerde mezar tasarımlarına izin verir. Bu çok özgün mermer mezar tasarımlarını doğurmaktadır. Buna rağmen mermer cilası oldukça dayanıksızdır. Bu nedenle birkaç ay sonra mezarda eski doku kaybedilir. Ekstrem koşullarda ciddi sorunlar yaratmasa da mezarınıza bir şekil işlettiyseniz mermer malzeme bunu uzun süre koruyamayacaktır.

Traverten mezarsa oldukça ilgi toplayan mezar tipleri arasındadır. Mermere göre daha dayanıklı olmasının yanında düşük sertliği sebebiyle farklı şekillendirmeler yapılabilir. Ayrıca ekstrem doğa koşullarında traverten mezar oldukça karlıdır. Çünkü traverten mezar kolay kolay yıpranmaz, kolay kolay sorun yaşatmaz, eğer düzgün işlenirse dayanıklılığı oldukça yüksek olabilmektedir.

Granit mezar oldukça maliyetli bir mezar türüdür. Sert bir kayaç olmasından mütevellit çok farklı tasarımda mezar tiplemeleri görülmez ancak oldukça dayanıklı bir malzemedir. Bazı firmalar cila kaliteleri nedeniyle ekstrem doğa koşullarında granit mezarın dayanıksız olduğunu söylemektedir ancak bu cilanın kalitesi ile değişmektedir. Granit sadece mezarlar değil tarihi birçok eserde kullanılmış bir malzemedir. Bu nedenle granit mezar, traverten mezar ile beraber ekstrem hava koşulları altında en kuvvetli mezar taşları kısmını oluşturmaktadır.