Şırnak Mezar Bakım Firmaları

Şırnak için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Şırnak Mezar Bakımı

Şırnak mezar bakımı ve Şırnak mezar yapımı için bölgemizde ki ustalarımızı ve firmalarımızı tek bir site içerisinde toplayarak müşterilerimizin işlerini daha hızlı görmesini sağlıyoruz. Mezar bakımı ve mezar yapımı konusunda tecrübeli ve kaliteli iş yapan firmalar ile çalışmaktayız. Şırnak Mezar bakımı için farklı ustaları toplayarak en uygun seçeneği seçebilmeniz için ortam hazırlamaya uğraşıyor. Müşteri memnuniyeti önemseyen biz mezzarbakim.com sakinlerine 7/24 her zaman ulaşabilirsiniz. Firmalarımız sizler için farklı mezar türleri üretmektedir. Sizler için bu mezar türlerini maddeledik.

 • Hazır mezar
 • Plastik mezar
 • Blok mezar
 • Şehit mezarı
 • Aile mezarı
 • Lahit / Katlı mezar

Hazır Mezar

Bu tür mezarlar üç farklı malzeme ile yapılmaktadır. Bunlar;

 • Kompozit
 • Beton
 • Mermer

Bu mezarların hepsinde temel prensip aynıdır. Mezar yapımı uygulanırken birden fazla parça halinde üretilmiş mezar temel atıldıktan sonra birbirine yapıştırılarak, geçirilerek veya farklı yöntemler kullanılarak birleştirilir. Ancak mezar bir süre sonra eklem yerlerinde atma yapabilmektedir. Fiyat olarak oldukça uygun olsalar da kalite açısından yeterli değildirler. Yine de mezar bakımı düzenli yapılırsa uzun süre hasarsız bir şekilde varlığını devam ettirmesi gayet mümkündür.

Plastik Mezar

Bu mezar türü yeni bir tür olsa da uygun fiyatıyla ve ilginçliğiyle kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. 3D yazıcılarda kolaylıkla basılabilen bu mezarlar tek parça yapıldığından eklem yerlerinde gerçekleşebilecek hasar yoktur. Ancak çok hafiftir e bu şiddetli rüzgâr veya yağmurda ciddi sorunlara yol açabilir. Mezar yapımı sırasında çoğunlukla temel atılmaz bu da oldukça tehlikeli bir durumdur. Her ne kadar hafifliği toprağın çökme olasılığını bitirse de mezarın toprakla hiç ilişiğinin olmaması da çok mantıklı bir çözüm yolu değildir.

Blok Mezar

Mezar yapımı için en ideal yapım tekniği budur. Bu mezar için çok farklı mezar taşları kullanılmaktadır. Bunlardan yalnızca bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Mermer
 • Traverten
 • Granit
 • Diyabaz
 • Bazalt

Bu kayaçlar tek bir blok halinde ele alınıp lazer kesim veya başka manuel kesim makineleriyle şekillendirilir. Herhangi bir eklem noktası vs. olmadığından eklem yerlerinden açılma gibi bir durum yoktur. Mezar bakımı düzenli bir biçimde yapıldığı takdirde oldukça uzun süreler ayakta kalabilirler. Özellikle Mısır piramitlerinin granit malzemeden yapılmış olması bunun en güzel örneğidir. Fiyatlandırmaları her ne kadar tuzlu olsa da verilen para çoğu zaman boşa gitmeyecektir.

Şehit Mezarı

Vatan uğruna canını vermiş asker, polis ve vatandaşlarımıza buradan çok teşekkür ediyoruz. Onlar için özel fiyatlandırmalar ile en kaliteli malzemeleri kullanarak, şehitlerimize yaraşır mezarlar hazırlıyoruz. Şehitlerimiz için özenle seçtiğimiz hammaddeyi tüm tecrübemizi kullanarak en güzel şekliyle işliyoruz. Şehitlerimiz için bayrağımız ile bezeli tasarımlarımızı şehit ailelerine sunarak evlatlarına son bir hediye vermelerini sağlıyoruz. Özel indirimler uyguladığımız mezarlarımız şehitlerimiz için özel tasarlanmaktadır.

Aile Mezarı

Toplu mezarlar aynı şekilde hazır ve blok şekilde yapıla bilinmektedir. Yine bu mezarlar için aynı malzemeler kullanılmakla beraber çok da ekonomik olduklarını söyleyemeyiz. Toplu mezarlar her bireye farklı mezar yapmak yerine tek bir mezar yapıldığında ekonomik olsa da diğer tek kişilik mezarlara göre oldukça pahalı durumdadırlar.

Lahit Mezar

Bu mezar yapımı şekli uygulana bilinmesi için belediyeden izin alınırken izin alınması gerekmektedir. Eğer belgeniz olmaz ise kabul edilmeme olasılığınız oldukça yüksektir. Lahit mezar halk arasında katlı mezar olarak da bilinir. Bu tür mezarların yapımı diğerlerine göre oldukça zordur.