Sinop Mezar Bakım Firmaları

Sinop için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Sinop Mezar Bakımı

Karadeniz bölgesinin yağışlı ve sert iklimi nedeniyle yıpranan eskiyen boyası çıkan mezarları kısacası Sinop mezar bakımı işlerini yaptırabilmeniz adına mezarbakım.com ekibi olarak Sinop üzerinde bulunan en iyi ustalar ve firmaları sitemizde sizlerle buluşturuyoruz. İşin ehli firma ve ustaları bulmak, yüz yüze biçimde her zaman mümkün olmamaktadır. Ancak mezarbakım.com sayesinde Sinop mezar bakımı işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Mezar bakım ve mezar yapım konularında olabildiğince dikkatli usta ve firma seçimi yapmaktayız. Ustalarımızın belirli standartlarda ki kalitemizi yakalayabilmesi ve bunu sürekli bir şekilde devam ettirebilmesi mezarbakım.com olarak birincil hedefimizdir. Müşteri memnuniyeti her durumda bizim önemsediğimiz bir durumdur. Çalışmalarımızı sizlerin sağladığımız hizmetlerden menün olabilmeniz için, müşteri memnuniyeti üzerine yapıyoruz. Her daim müşteri hizmetleri birimimizi geliştirerek size en doğru hizmeti vermeye çalışıyoruz. Size doğru bilgilendirme yapabilmek için en kaliteli yazarlar ile çalışarak size en doğru bilgi akışını sağlamaya uğraşıyoruz. Sizin için hazırladığımız metinler sadece Sinop Mezar bakım başlığı ile sınırlı olmayıp diğer şehirlerin ve konuların altında bizlere ait mezar bakım konulu metinlerle karşılaşabilirsiniz. Biz bu yazımızı sizler için zenginleştirmek adına ekonomik mezar türleri ve kaliteli mezar türleri olarak iki farklı alt başlık hazırladık. Bu alt başlılar ile sizin mezarlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı hedefledik. Umuyoruz ki bu konuda başarılı olabilmişizdir. Siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti her durumda bizim için birincil öncelik durumundadır.

Ekonomik Mezar Türleri

Günümüz şartlarında diğer her şey ile beraber mezar fiyatları da oldukça yükselmiş durumda. Bu duruma rağmen piyasanın oldukça altında fiyatlandırmalara sahip olan mezar türleri bulunmaktadır. Bu mezarların farklı dezavantajları olmasına rağmen ekonomik faydaları bu mezarları oldukça popüler hale getirmiştir. Bahsi geçen mezarları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Plastik Mezar
  • Kompozit Mezar
  • Çimento Mezar

Bu mezarlar oldukça ekonomik mezarlar olmasının yanında özellikle plastik ve kompozit mezarlar oldukça uzun ömürlü mezarlardır. Ancak dezavantajları da yok değildir. Öncelikle plastik mezardan başlarsak, bu mezar türü çok hafiftir. Bu onu toprağa baskı yapmaz durumda bırakmaktadır. Sert rüzgârlar veya şiddetli yağmurlar sonrası yer değiştirmesi olağan olan bu mezar türü herhangi bir olağan üstü durumla karşılaşılmadığı takdirde oldukça uzun süre herhangi bir müdahale olmaksızın ayakta kalabilir. Ayrıca tek parça yani yekpare olması da bir avantajdır. Ancak herhangi bir taş veya sert bir cismin üstüne düşmesi sonucu ir taş mezarın göstereceğinden çok daha az direnç gösterir.

Kompozit mezar beş farklı parçanın birleştirildiği özel tasarım mezarlardır. Diğer mezarlara göre uygun bir mezar olsa da plastik ve beton mezara göre biraz daha tuzludur. Bu mezarın 40 yıllık ömrü vardır. Ustalarımız genellikle fazla parçadan oluşan mezarların kullanılmamasını tavsiye ederler anacak bu mezarlar oldukça fazla eklem yerine sahiptir.

Beton veya çimento kalıp mezar yapımı diğer mezarlar arasında ortanca grup fiyatlandırmaya sahiptir. Diğer iki mezara göre de daha güvenilir olmakla beraber bir mermer mezar kadar iyi performans veremez. Ancak düzenli mezar bakımı yapılırsa oldukça kullanışlıdır.

Kaliteli Mezar Türleri

Bu mezarlar içinde bulunduğumuz şartlarla beraber oldukça pahalı duruma gelmiştir. Ancak kalite konusunda diğer mezarlara göre çok yukarıda bir seviyeye sahiplerdir. Mezar yapım işlerinde çoğunlukla kullanılan bu mezarlar dayanıklılık ve estetik görünüm ile öne çıkmaktadır Bu mezarlar için kullanılan malzemeler şu şekilde sıralanabilir.

  • Mermer
  • Traverten
  • Granit
  • Bazalt
  • Diyabaz
  • Obsidyen