Şanlıurfa Mezar Bakım Firmaları

Şanlıurfa için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Şanlıurfa Mezar Bakım

Şanlıurfa mezar bakım ustalarını mezarbakim.com olarak birleştirerek potansiyel müşterilerimizin yüzlerce seçenek içerisinden en kaliteli ve uygun fiyatlı olan mezarı almasına vesile oluyoruz. Bünyemizde ilan veren firmalarımızın yorumlarına, ilan üsluplarına, mezar çeşitlerine, fiyatlandırmalarına bakarak tercih yapabilirsiniz. Cebinize en uygun mezarı burada bulabileceğinizden eminiz. Farklı tür, teknik ve ham madde çeşitleri ile sizlerin karşısına çıkan firmalar ile siz müşterilerimizi buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizlerin mezarbakim.com sitemizden memnun kalmanız için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Şanlıurfa mezar bakım alanında çalışan ustalarımızın en kaliteli ürünleri, belli standartlar içerisinde sizlerle buluşturacağından şüphe duymamaktayız. Ancak herhangi bir sorun yaşamanız halinde satıcı ile müşteri bağlantısını biz kuruyoruz. Elimizden gelen en iyi çalışmayı göstererek, iletişim kutularımızı olabilecek en aktif haliyle kullanıyoruz. Satıcı ile yaşadığınız sorunları birebir satıcının kendisi ile iletişim kurarak hallediyoruz. Müşteri memnuniyeti sitemiz için oldukça önemli bir husustur. Sizlerin bilinçli alışveriş yapması adına hazırladığımız metinlerden Şanlıurfa mezar bakımı başlıklı yazımızda mezar yapılırken kullanılan malzemeleri ve mezarınızı her daim nasıl yeşil tutabileceğiniz ile ilgili küçük tüyo ve püf noktalarını paylaştık. Sizlerin daha bilinçli alışveriş yapması hem bizim için hem e sizin için oldukça avantajlı bir durum olmasından mütevellit menümüzde bulunan tüm şehirler için açıklayıcı yazılar yazdık. Eğer onları da okumak isterseniz diğer şehirlerin blog sekmelerinden diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

Mezar Yapımı Ve Ham Maddeleri

Mezar yapımı oldukça önemli bir iş olmakla beraber, tuzludur da. Ancak bu maliyeti düşürebileceğiniz farklı mezar çeşitleri bulunmaktadır. Bu mezar çeşitleri teknolojinin gelişmesi ile daha da yaygınlaşmakta ve seri üretim yapıldıkları için de maliyetleri daha düşük olmaktadır. Bu mezar türlerinin diğerlerine göre dezavantajı çok daha fazla olsa da ekonomik uygunlukları sık tercih edilmesine yol açmaktadır. Bu kayaç ve hammaddeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Plastik
  • Kompozit
  • Beton
  • Mermer
  • Traverten
  • Granit

Mezar Yapım Malzemelerinin Açıklamaları

Bu mezar malzemelerinden Plastik, kompozit ve beton mezarlar daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca mermer mezarların bir kısmı da hazır olarak üretildiğinden bu mezarların arasına kısmen girmektedir.

Plastik mezarlar yekpare mezarlar olmakla beraber 3D yazıcılarda basılan hafif ve uzun ömürlü mezarlardır. Kolay kırılabilmelerinin yanında hafif olmasından mütevellit sert rüzgârlarda uçabilme riski vardır.

Kompozit mezarlar seri üretim biçiminde alıcıya sunulur. Farklı parçalardan mezar, usta tarafından birleştirilerek mezarlığa yerleştirilir. 40 yıllık ömrü vardır.

Beton mezarlar uygun fiyatlı olmakla beraber diğerleri kadar bilinmezlikle dolu mezarlardan değildir. Çok şık durmayacaktır belki ancak çok gösteriş istemiyorsanız oldukça idealdir. Birden fazla parçadan oluştuğu için de mezar yapımı için en zayıf halka durumundadır.

Mermer mezarlar hem hazır mezar olarak hem de blok mezar olarak üretilir. Hazır mezarların, beton mezarlar ile bir farkı yoktur ancak fiyatı uygundur. Blok mezar ise oldukça dayanıklıdır. Mezar bakımı düzenli yapılırsa mermer mezar yapımı oldukça doğru bir karar olmuş demektir.

Traverten çok dayanıklı bir kayaçtır. Fiyatı granit mezara göre daha tuzlu olsa da buna değeceğinin garantisini verebiliriz Oldukça güzel görünen bu kayaç aynı zamanda oldukça dayanıklıdır.

Granit mezar aralarında ki en pahalı mezar olmakla beraber en güzel mezar olma özelliğini de taşımaktadır. Oldukça dayanıklı olan bu kayaç aynı zamanda farklı türleri ile de karizmatiktir. Özellikle siyah granit bir mezarda en güzel duran detaydır. Cilası düzgün atılırsa bin yıllar boyu var olmaya devam edebilir.