Osmaniye Mezar Bakım Firmaları

Osmaniye için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Osmaniye Mezar Bakım

Osmaniye Mezar Bakım için sizlerle firmalarımızı buluşturuyoruz. Yaşamımızın büyük bölümünü beraber geçirdiğimiz yakınlarımızın kaybı bizleri oldukça üzmektedir. Bu durumda ömrümüzü beraber geçirdiğimiz insanlara güzel mezarlar yaptırma onlara karşı hissettiğimiz sevginin dışavurumudur. Bu neden insanlar sevdiklerine en güzel mezarları yaptırmak istemektedir. Bu nedenle bizler de sizler için en kaliteli ve güzel görünümlü mezarları nasıl bulabileceğiniz hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Mezar bakımı ve mezar yapımı hakkında yeterince bilgi alabilmek için diğer şehirler için yazdığımız tanıtım yazılarını kontrol edebilirsiniz.

Mezar Yapım Malzemeleri

Tüm dünyada mezar yapımı çok farklı malzemeler ile yapılmaktadır. Bu malzemeler uzun kullanımda dayanıklı olabilmesi için özel işlemlerden geçirilmekle birlikte bu işlemler tecrübeli ustaların tecrübeli elleriyle yapılmalıdır. Bu nedenle ara eleman mezar yapımı için oldukça önemli konumdadır. İşte mezar yapımda kullanılan bazı malzemeler:

  • Demir; oldukça sağlam bir malzemedir. İnsanlığın dönüm noktalarından birini oluşturmuş bu maden özellikle Hristiyan mezarlarında oldukça sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak paslanmaz cila atılması oldukça önemlidir. Ağır bir maden olduğu için yumuşak zemine konulamamalıdır.
  • Bronz; bu malzeme demire göre daha kolay bükülebilir olmasının yanında aynı demir gibi insanlık tarihini değiştirmiştir. Bu malzeme nadir bulunur ve fiyatı da biraz tuzludur.
  • Çelik; demir ve karbon alaşımı olan bu malzeme oldukça dayanıklı ve yağmura karşı dirençlidir. Kolay kolay zarar görmeyen bu malzeme mezar yapımı için fazla maliyetli olsa da oldukça uzun ömürlü mezarların ham maddesi durumundadır.
  • Cam; bu mezar türü oldukça karizmatik gözükmektedir. Seçilen cam türüne göre dikkat çekici derecede güzel mezarlar ortaya çıkabilmektedir.
  • Plastik: son zamanlarda ismi ülkemizde de duyulmaya başlanan plastik mezar oldukça kolay bir şekilde üretilir. Hafiftir ve az maliyetlidir. Dışarıdan darbe gelmemesi durumunda yüzyıllarca korunabilir.
  • Granit; oldukça sıkı bir kayaçtır. Bu nedenle antik dönemlerde kullanılan ve bin yıllar sonra dahi ayakta durabilen yapıların hemen hemen hepsi granit yapımıdır. Bu nedenle hem ülkemizde hem de dünyada sıklıkla kullanılan bir kayaçtır. Ancak sert iklim koşullarında iyi cila yapılmaması halinde yıpranabilir.
  • Traverten; bu kayaç ülkemizde hem görüntüsü hem de dayanıklılık sebebiyle mezar yapımı işlerinde en popüler kayaç durumundadır. Bu kayaç farklı renk ve çeşitlere sahip olduğu için sizin istediğiniz mezar türünü bulmanıza yardımca olacaktır. Oldukça dayanıklı olan bu kayaç, usta ellerde gerçekten güzel bir görünüme sahip olabilir.
  • Mermer; ülkemizde oldukça yaygın olan bu kayaç mezar yapım işlerinde kolay bulunabilmesi nedeniyle sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle mermer mezarlar ülkemizde sıklıkla kullanılan ve dayanıklılığıyla göz dolduran mezar türlerinden biridir.
  • Bazalt; volkanik bir kayaç olmasından mütevellit oldukça dayanıklı bir kayaç türüdür. Bu kayaç kolay şekillendirilme konusunda dezavantajlara sahip olduğundan çok tercih edilmez ancak oldukça dayanıklı olduğu bir gerçektir.
  • Obsidyen; daha çok delici veya kesici aletlerin yapımında kullanılan obsidyen insanlık tarihinde önemli yapıtaşlarından birini oluşturur. En az elmas kadar dayanıklı ve sert olan bu kayaç işlenmesi en zor mezar türünü oluşturur. Çok zengin olmadığınız sürece muhtemelen obsidyen mezar tercih edemezsiniz. Bu nedenle dünya üzerinde sayılı firmalar tarafından mezar yapım sektöründe kullanılmaktadır.

Mezar bakımı ve önemli kısımlar

Kayaçlar kolaylıkla zaman içinde aşınabilen zarar görebilen şeylerdir. Her eşyanın belli bir bakım gerektirmesi gibi kayaçlar da belli derecede bakım istemektedir Bu nedenle mezar bakımı sürekli ve düzenli biçimde yapılmalıdır. Cilası tekrarlanmalı deformeler onarılmalı toprak çapalanarak havalandırılmalıdır.. Osmaniye Mezar Bakımı firmalarımız tarafından bu doğrultuda yapılmaktadır.