Nevşehir Mezar Bakım Firmaları

Halis Mezar Bakım Hizmeti

 
Henüz puan verilmemiş!
 

Nevşehir Mezar Bakımı

Nevşehir mezar bakım işlerinizi en doğru biçimlerde yapabilmek adına en doğru firmalar ile çalışmaktayız. Kaliteli ve özverili çalışmalarıyla firmalarımız sizlerin mezar yapımı veya mezar bakımı işlerinizi yapmaktadır. Mezar yapım işleri oldukça fazla emek gerektiren, bununla beraber tecrübe isteyen işlerdir. Bu nedenle sizler için en doğru firmaları sitemize yerleştirdik. Firmalarımız tamamıyla sizin isteklerinize uygun çalışmaktadır. Bunu mezar yapım malzemelerinin seçim şekli, kalitesi ve edindiğiniz bilgiden anlayabilirsiniz.

Mezar yapım malzemeleri hakkında bilgi vermek amacıyla farklı alt başlıklar altında sizler için bir içerik topladık. Siz okuyucularımızın ve aynı zamanda müşterilerimizin mağdur olmaması adına bilgilendirici içerikler hazırladık. Yalnızca Nevşehir Mezar bakımı başlığı altında değil birçok şehir için yazılarımız mevcuttur. Bu şehirlerin bazılarını maddeler halinde sizlere göstermek istiyoruz.

 • Kayseri
 • Muğla
 • İzmir
 • Ankara
 • Kırşehir
 • Kırıkkale
 • İstanbul

Bu şehirlerin hepsi hakkında farklı başlıklar ve farklı konular hakkında bilgilendirmeler yaptık. Sizlerin daha detaylı bilgi sahibi olabilmesi için bu mezar yapım konulu başlıklarımızı da gözden geçirmesini rica ediyoruz. Biz bu yazımızda ise farklı mezar türleri ve bu mezar türlerinin yapım tekniklerini anlattık. Buna ek olarak mezar yapımı için çok önemli olan temel atma işlemini de olabildiğince detaylı bir biçimde sizinle paylaştık.

Farklı Mezar Yapım Teknikleri ve Malzemeleri

Mezarlar farklı teknikler, malzemeler ve aletler ile yapılmaktadır. Özellikle yeni çıkmış olan polyester mezar belki de insanları hayrete düşüren tipte mezarlardandır. Bu mezarlar tam olarak plastik malzeme ile yapılmaktadır. 3D yazıcı ile yazıldığından mezar yapım maliyeti oldukça düşüktür. Çok rüzgârlı olmayan bölgelerde bu mezar tipi kullanılabilir. Çok dayanıklı olduğu söylenemez ancak varlığını çok uzun yıllar sürdürebilir. Ayrıca diğer mezar türlerinde oluşan çökme kaynaklı kırılmalar bu mezarda olamaz çünkü bu mezar tamamıyla yekpare plastiktir. Elde edilmesi oldukça kolay olan bu mezar her ne kadar hafif ve ekonomik olsa da sizin için güvenlik sorunu teşkil edebilir.

Buna ek olarak günümüzde hem ekonomik olması sebebiyle hem de daha güvenilir olmasından dolayı beton kalıp hazır mezar kullanımı da yaygındır. Bu mezarlar dayanıklı olmasa bile ekonomiktir.

Diğer mezar türleri kayaç türlerinden yapılmakla beraber her kayacın farklı özelliği bulunmaktadır Bu kayaçları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mermer
 • Granit
 • Traverten
 • Diyabaz
 • Bazalt

Bu kayaçlar çok dayanıklı olmakla beraber size oldukça güzel bir görüntü de sunacaktır. Özellikle traverten ve granit oldukça güçlü kayaçlardır. Yüzyıllara meydan okuyabilirler. Ancak bu mezarların blok halinde üretilmesi gerekmektedir. Eğer bu mezarlar blok halinde üretilmezse darbeyi düzgün absorbe edemeyeceğinden eklem yerlerinden dağılabilmektedirler.

Mezar Yapım işleminde temel atma

Temel bir mezar için olmazsa olmaz durumundadır. Eğer bir mezar direkt yerleştirilir ise en ufak bir çökme de mezar taşı kolayca parçalanır. Bu nedenle mezar temelinin oldukça sağlam olması gerekmektedir. Mezar yapım sırasında veya sonrasında herhangi bir çökme sorunu ile karşılaşılmaması için mezarın demir yoğunluklu bir temele sahip olması gereklidir. Mezarın içindeki demirin paslanmaması için paslanmaz çelik veya farklı işlemlerden geçirilmiş özel çimentolar ile temel atılma işlemi gerçekleştirilmelidir. Mezar yapımı konusunda tecrübeli ustalarımız ile oldukça iyi iş çıkarmaktayız. Mezar yapım konusunda oldukça ciddi derecede tecrübesi olan firmalarla çalışmamızdan mütevellit sizin isteklerinize uygun mezarları kolaylıkla firmalarımız aracılığı ile üretmekteyiz. Firmalarımız ve mezarbakım.com web sitemizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.