Muğla Mezar Bakım Firmaları

Muğla için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Muğla Mezar Bakımı

Birçoğumuz işinden gücünden başını kaldıramaz halde. İnsanlar hayatlarının büyük bölümünü beraber geçirdiği insanların mezarına dahi ayda yılda bir gitmek zorunda kalıyor. Bu nedenle sevdiklerimizin mezarları oldukça bakımsız ve kötü görünüyor. Kaybettiğimiz kişilerin mezarlarının hep bakımlı ve güzel görünmesini isteyen biz insanlar için her ne kadar kötü bir durum olsa da mezar bakımı düzenli ve sürekli yapılması gereken bir iş olması ve insanların yaşadığımız dünya sisteminde sadece sevdiklerine değil kendine dahi zaman ayıramaması gibi nedenlerle mezarlar bakımsız ve sahipsiz kalmaktadır. Biz mezarbakım.com olarak sizlere tam bu noktada yardımcı olmaktayız. Bizler Muğla mezar bakımı konusunda tecrübeli ustalar ve işçiler ile çalışan firmaları bünyemizde bulundurmaktayız. Sizleri en doğru mezar bakımı firmasıyla karşılaştırarak sizler için daha kolay hizmet sağlıyoruz. Birden fazla firmanın mezar bakımı fiyatlandırmasını sitemiz üzerinde görerek sizin için hangi mezar bakım firmasının daha uygun olacağına karar verebilirsiniz.

Sizlere mezar bakımı hakkında daha fazla bilgi verebilmek adına farklı alt başlıklar açtık. Alt başlıklarımızda farklı mezar malzeme çeşitlerini ve tekniklerini anlattık.

Blok Mezar ve Parça Mezar

Mezarlar iki farklı biçimde yapılmaktadır. Bu mezarları şu şekilde maddeleyebiliriz:

  • Hazır Mezar
  • Blok Mezar

Bunlardan ilki mezar parçalarını ayrı ayrı tasarlayıp, üreterek sonrasında sipariş geldiğinde birleştirilen parça mezarlardır. Diğer adıyla hazır mezar olan bu mezarlar farklı malzemeler kullanılarak yapılabilir. Bu mezarlar yapıştırıldığı yerden toprağın basıncı ile ayrılabilir veya zamanla yapıştırıcının etkisini kaybetmesiyle parçalanabilir. Bunlara ek olarak dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbe sonucu eklem yerleri yeterli direnci gösteremeyeceği için yine hasar görme ihtimali yüksektir.

Blok mezarlar diğer mezar yapım tekniğine göre oldukça maliyetli olmakla birlikte daha sağlıklıdır. Bu mezar türü tamamen yekpare taştan oluşmasından mütevellit üstüne gelen darbeyi emebileceği gibi malzemenin esnekliğine bağlı olarak darbeyi kayıpsız da savuşturabilir. Blok mezarlar büyük bir taş kütlesinin lazer kesim veya daha farklı yöntemlerle mezar formuna dönüştürülmesi ile üretilir. Bu mezarların temeli sağlam atıldığı sürece herhangi bir tehdit oluşturmayacaktır.

Mezar Yapım Malzemeleri

Mezar yapımı için oldukça çeşitli malzeme çeşitliliği bulunmaktadır. Dünyanın geneline bakıldığında çok çeşitli malzemelerin kullanıldığını görsek de ülkemizde ki pazara yönelik bilgiler verdiğimiz için açıklayacağımız malzemeler piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz türden mezar yapım malzemesi örekleri verdik. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Polyester ( Plastik)
  • Beton /Çimento
  • Mermer
  • Traverten
  • Bazalt
  • Diyabaz
  • Granit

Bu malzemeler arasında ki belki de en dikkat çekici olanı sanıyoruz ki plastiktir. Bu mezarlar 3D yazıcılarda basılarak mezarın üstüne aynı bir maket yerleştirir gibi yerleştirilmektedir. Bir insanın oldukça kolay bir biçimde taşıyabileceği bu mezarlar oldukça hafif olmasının yanında fiyat olarak da oldukça uygundur.

Beton mezarlar plastik mezar yapımı gibi oldukça uygun fiyattadırlar. Ancak çok da uzun ömürlü oldukları söylenemez. Kolayca hasar almaları kaçınılmazdır.

Mermer ve Traverten mezarlar metaformik kayaçlardır. Bu nedenle dayanıklı malzemeler olmakla birlikte birçok usta mermerin dış mekânda zarar gördüğünü de söylemektedir. Diğer kayaçlar içerisinde mezar yapımı ve mezar bakımı konusunda en popüler mezar travertendir. Hem bakımı çok maliyetli değildir hem çok dayanıklıdır hem de görüntü olarak onda on performans verir.

Bazalt, Diyabaz, Granit volkanik oluşumlu kayaçlardır. Oldukça dayanıklı olmalarına karşın derinlerden çıkarıldıkları için maliyetleri çok yüksektir. Ancak özellikle granit çok uzun yıllar ayakta kalabilir. Bu nedenle granit tercihi oldukça doğru olacaktır.