Mardin Mezar Bakım Firmaları

Mardin için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Mardin Mezar Bakımı

Mardin mezar bakım işlerini yapan firmalarımız sizler için en kaliteli mezarları ve bakımlarını yapmaktadır. Sadece İslami değerler için değil aynı zamanda Hristiyan ve Yahudi adetlerine uygun mezarlar firmalarımız tarafından büyük bir özveri ile işlenmektedir. Sizler için en doğru tasarım ve kalite ile en iyi mezarı yapan firmalarımız sizlere en doğru mezar seçeneklerini sunacaklardır. Mezarlarımızın herhangi bir şekilde kalitesinden şüphe duyulmayacak şekilde özveri ile üreten firmalarımız Mardin mezar yapım işinde sizlerin memnuniyeti için çalışmaktadır. Sizlerin farklı kültürel yapılarda büyük bir uyum içinde yaşadığınızı bildiğimiz için firmalarımız sizlere en uygun mezarları üretmektedir. Mardin mezar yapım için firmalarımızın kullandığı mezar yapım malzemeleri hakkında sizlere bilgi verebilmek için siz değerli müşterilerimize özel alt başlıklar hazırladık. Bu alt başlıklar içerisinde inanış biçimlerine göre hazırladığımız farklı mezar tipleri ve mezar malzemelerini detaylarıyla anlattık.

Hazır Mezar

Hazır mezarlar en ucuz mezar tipi durumundadır. Farklı türleri bulunmakla birlikte, işin ehilleri tarafından çok tasvip edilmez ancak ekonomik bir mezar yapım istiyorsanız sizin için en ideal mezar budur. Dediğimiz gibi oldukça farklı tipte hazır mezar bulunmaktadır. Bunlar farklı materyallerden yapılmaktadır. Bu materyallerden bazıları:

  • Plastik
  • Beton
  • Mermer

Hazır mezar yapımı ayrı parçalar halinde üretilip temel atılan toprağa parça parça kurulan mezar tipidir. Ancak plastik olan hazır mezarlar 3D yazıcılarda yazılmakla birlikte yekpare gövdeye sahiptir. Polyester malzemeden yapılan bu mezarlar hem daha uygun fiyatlı hem de daha uzun ömürlüdür. Ancak sert iklim koşullarında sınıfta kalır. Plastik hazır mezar çok hafif olması dolayısıyla toprak çökse dahi mezarda hasar oluşmaz. Ancak yağmur, dolu, aşırı sıcak gibi durumlara maruz kaldığında deforme olur. İnce bir tabakaya sahip olmasından mütevellit hızla mezarın üstüne düşen dolu, kozalak, dal veya herhangi bir sert malzeme mezarı kolayca kullanılamaz hale getirir. Toprak plastik malzemeyi tolere edemediği için ve doğaya çeşitli kimyasallar verdiği için, özellikle sıcak havalarda, doğaya zarar vermektedir.

Hazır beton veya mermer mezar yapımı, yeni çıkmış olan bu plastik mezar yapımına göre daha az sıkıntılı olsa da blok mezarlara göre oldukça sıkıntılıdır. Aslında bahsettiğimiz malzemeler dayanıksız malzemeler değildir. Ancak dışarıdan gelen darbeye, yekpare olmamasından mütevellit topyekûn karşı koyamaması nedeniyle dayanıklılık özelliğini kaybetmektedir. Bir mezarın yapıştırılmış bölgesini kırmak, blok halinde üretilmiş mezarın en ince yerini kırmaktan daha kolaydır. Çünkü blok mezara gelen darbe mezar taşının tamamına iletilir. Mezarın bu denli fazla parçadan oluşması mezarın karşı koyma gücünü azaltır.

Blok Mezarlar

Blok mezar yapımı diğer mezar türlerine göre yapının daha güçlü olmasını sağlar. Topyekûn biçimde etkiye tepki verebilmelerinden dolayı kırılma veya çökme yaşanması olasılığı çok ekstrem durumlar dışında söz konusu değildir. Blok mezarlar için 3 farklı malzeme kullanılır. Bu mezar malzemeleri şu şekilde toparlanabilir.

  • Mermer
  • Traverten
  • Granit

Mermer mezarlar blok halinde yapıldıklarında her ne kadar ilk birkaç ay içerisinde cila kaliteleri düşse de dayanaklıklarından bir şey kaybetmezler. Ekstrem koşullara uyum sağlayabilmekle birlikte uzun yıllar dayanıklılık özelliğini bünyelerinde bulundururlar.

Traverten mezarlar en popüler ve en dayanıklı mezar türüdür. Herhangi bir deformasyon görülmeyen bu türde ki mezarların maliyeti tuzlu olmakla beraber uzun yıllar dayanabilen, herhangi bir deforme oluşmayan bir kayaçtır.

Granit mezar yapımı belki aralarında en şöhretli kayacı içerir. Şöhreti mezar taşlarına özel olmayan bu kayaç insanlığın bu güne kadar getirdiği birçok ünlü mimari eser, antik kent veya benzeri şeylerde kullanılan yegâne taştır. Ekstrem koşullarda cilası zarar görse de çok uzun yıllar dayanıklılık garantisi verilebilir.