Kırşehir Mezar Bakım Firmaları

Kırşehir için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Kırşehir Mezar Yapım ve Bakım

Kırşehir’de mezar yapımı ve onarımı yapan firmalarımız sizlere öncelikle baş sağlığı dilemektedir. Uzun süreler hayatınızı paylaştığınız, beraber anı biriktirdiğiniz, beraber gülüp beraber ağladığınız yakınlarınızı kaybetmenin acısını sizlerle beraber biz de yüreğimiz hissediyoruz. Sizlerin bu zor günlerde üstünüze binen yükü hafifletmek adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Firmalarımız sizleri güç duruma düşürmeyecek şekilde siparişleriniz tamamlayıp teslim etmekteyiz. Sizlerin boşluğundan yararlanıp yaptığı işe hile karıştıran firmaları sitemize kesinlikle almıyoruz. Sizler bu firmalardan ne kadar uzaksanız biz de o kadar uzağız. Kendi adını hile ile değil düzgün işçiliğiyle duyurmak tanıtmak isteyen firmalarla çalışıyoruz. Sizlerin bu hassas günlerinde mezar yapımında dürüst ve uygun fiyatlı firmalarımızla yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Birini kaybetmenin ne denli zor bir durum olduğunu biliyoruz. Bu durumu fırsata çevirmek yerine cenazenizi dahi para olarak görmek yerine sizler için en uygun mezarları en uygun fiyatlara yapan firmalarımızın yaptığı mezarlar hakkında daha fazla şey anlatmak uğruna iki farklı alt başlık açtık. Bunlardan ilkinde çalışma prensibimiz ve diğerinde ise mezarlıkta cenazenin için dikebileceğiniz çiçek, bitki ve ağaçları anlattık. Sizleri bu konuda bilgilendirmeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz.

Mezar Yapım çalışma Prensibimiz

Mezar yapımı konusunda en temel prensibimiz doğru mal ve dürüst satıcı olan firmalar ile çalışmaktır. Firmalarımız sizlere en doğru ürünü ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde satarak , bunlar ekonomik ihtiyaçlar, özel istekler, kültürel inançlardan doğan ihtiyaçlar olabilir, dürüst satıcı ve memnun müşteri tablosunu oluşturmak istiyorlar. Sitemiz dahilindeki firmalar dört farklı tipte malzeme kullanmaktadır. Bunlar şu şekilde listelenebilirler.

  • beton döküm mezar
  • mermer mezar
  • granit mezar
  • traverten mezar

Beton mezarlar kalıpların birleştirilmesi usulü ve kalıp beton mezar dökümü şeklinde iki farklı tipte yapılmaktadır. Bu mezarlarda mezarın ana gövdesinde eklem parçası olmaması gerekir. Ancak çok ucuz mezarlar genellikle parça parça hazırlanmış mezarlardır. Bu nedenle mezar zamanla dağılabilir veya eklem yerlerinden içinde ki toprağın basıncına dayanamayıp açılabilir. Bu durumda çok ucuz fiyata aldım dediğiniz mezar size tekrar masraf olarak geri gelir.

Mermer mezar her ne kadar betona göre daha makul bir mezar tipi olsa da uzun yıllar dayanabilecek mezar türü değildir. Mermerin cilası ilk birkaç ay içerisinde çürümeye başlar ve eski parlaklığını yitirir, kir emmeye başlar.3 farklı tipi vardır:

  • Uşak beyazı
  • Afyon Kaplan Postu
  • -
  • Muğla Beyazı

Traverten Mezar üç farklı tipte karşınıza çıkmaktadır. Bunlar Toprak rengi, açık gri ve pembe travertendir. Sıcak ve soğuk iklimlerde dayanıklı olması münasebetiyle çok rağbet gören mezar taşı çeşitlerindendir.

Granit mezar diğer mezar türlerine göre daha basit kaçmaktadır. Belirli bir fiyat aralığı söyleyemiyoruz çünkü granit çok farklı stillerde karşımıza çıkabilen bir kayaçtır. Farklı işlem yöntemleri olup bunlarla beraber fiyatlandırma da değişmektedir.

Mezara Dikilecek Ağaç ve Çiçekler

Mezarınıza dikeceğiniz çiçeklerin susuzluğa dayanabilir türler olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar şu şekilde sıralanabilir; Fetusca, Gaura Lindheımerı, gazanya, helıanthemeıum, solmaz çiçek,sarı kantaron, lavanta, kabaşotu, zakkum, kekik ve mercanköşk, step lavantası, alevçalısı, misket gülü, kuşburnu, biberiye, santolin.

Mezarınıza dikeceğiniz ağaçlar ise şu şekilde sıralanabilir Ayrıca bu ağaçların uzun süreli susuzluğa dayanabilmesi gerekmektedir: Çam, Ankara armudu, badem, iğde, alıç, üvez, hünnap olarak sıralanabilir.