Kırıkkale Mezar Bakım Firmaları

Kırıkkale için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Kırıkkale Mezar Yapım

Kırıkkale’de mezar yapım işlemlerinizi büyük bir dikkatle ve özenle yapmaktayız. Kırıkkale’nin büyük şehirlerin yakınında olması sebebiyle ve Ankara’da yer kalamaması sonucu Kırıkkale’de mezar yapım işleri eskisine göre çok daha yoğun olmaya başlamıştır. Özellikle Ankara’da ki mezarlıkların artık şehir içinde kalmış olması, şehrin gürültüsü içerisinde kalan vefat eden yakınlarınızın öldükten sonra da rahat bir nefes alamaması anlamına gelmektedir. Şehrin gürültüsünde kaçmak isteyen ve Ankara’da mezar yapım işleri bulunan müşterilerimiz artık daha küçük ve Ankara’ya yakın olan Kırıkkale şehrimizde mezar yapım işlerini görmektedir. Bu yoğunluğa rağmen kalitemizi bozmayan biz mezarbakım.com sakinleri sizler için en doğru mezar nasıl seçilir ve mezar kalitesi nasıl anlaşılır adlı iki farklı konu başlığı altında birkaç bilgi vermek istediğimiz bir içerik hazırladık. Bu içeriğimizde mezar alırken ve seçerken dikkate almanız gereken malzeme kalitesi, işçilik gibi konulardan ufak dipnotlar kullanarak siz okurlarımıza ve müşterilerimize düzgün ve kaliteli mezar seçmeleri konusunda yardımcı olmayı hedefledik. Mezar yapım işlerinin oldukça zahmetli olmasının yanında bazı kolaya kaçan üreticiler sizleri adeta kazıklamak için pusu kurmuş durumdadırlar. Bu nedenle vereceğimiz bilgiler doğrultusunda mezar seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

En Doğru Mezar Nasıl Seçilir

Uzun süre beraber vakit geçirdiğimiz yakınlarınıza yakışır mezar seçmek konusunda sorun yaşıyorsanız bizlere kulak verin. Mezar seçim konusunda iki farklı konu vardır. Öncelikle sizin ek olarak istediğiniz şeyler, oturaklar işlemeler, mezar taşı yazıları veya kabartmaları gibi şeylerin kalitesi ve onlara gösterilen özen aslında mezarın genel kalitesini gösterir. Eğer yaptırdığınız oturak bir süre sonra zarar görüp kendini bıraktıysa veya yapılan kabartmalar ekleme usulü ile yapıldıysa ( böyle bir durumda uzun süre sonra bu kabartmalar düşmeye başlayacaktır.) veya işlemeler belli belirsiz duruyorsa çok uğraşılmadıysa veya çok düzgün hatlara sahip değilse o mezarı almanızı tavsiye etmeyiz. Sizin istekleriniz dışında önemli olan detaylar ise mezarın kesim işleminden geçer. Eğer bir mezar birden fazla veya çok fazla birleşim yerine sahipse bu üreticinin kolaya ve ucuza kaçmak için yaptığı bir numaradır. Çünkü işlemeleri kalıp bir betona veya taşa yapmak mezar üstünde harcayacağınız sürenin uzaması ve üstünde ki işlemelerin ve eklemelerin yapımının zorlaşması anlamına gelmektedir. Günümüzde lazer makinalar mevcut olsa dahi bazı üreticiler mezarları kalıp yapmak yerine parçalar halinde yapmaktadır. Bu da mezarın kolayca çatlaması veya dağılması anlamına gelmektedir. Mezar alınırken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri anlattığımız üzere eklem yerlerinin çokluğudur. Bir mezarda eklem yeri ne kadar az ise bu o kadar kaliteli demektir.

Kaliteli Mezar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde mezarlar farklı şekillerde yapılmaktadır. Beton, Mermer, Traverten veya Granit gibi çok çeşitli malzemelerden yapılan çok çeşitli mezarlar vardır. Beton sertliği ayarlanabilen kalitesi yapan firmaya göre değişkenlik gösteren bir malzemedir. Ancak bunu ölçmenin bilimsel yolları mevcuttur. Mesela mermerin sertliği 3-4 Mohs arası değişmektedir. Granit için ise bu değer 5-7 Mohs arasıdır. Mermer, granite göre dış ortam kullanımı için uzun kullanımda sorunlar çıkarabilen bir maddedir. Uzun yıllar mermeri kolayca yıpratabilir. İlk başta aldığınız mermer mezar birkaç ay sonra solmaya ve kararmaya başlar. Ancak granit yüzyıllar boyu eski görünümünü kaybetmez. Betonun içine konulan malzemeler betonun dayanıklılığını, sertliğini, gücünü ve görünümünü etkiler bu nedenle mezar konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir malzemedir. Bizlerin tavsiyesi granit mezar olmakla beraber bu ekonomik bakış açınıza ve gücünüze göre değişebilir. Yapmak isterseniz basit bir çimentodan da mezar yapabilirsiniz ancak kalitesi kesinlikle değişkenlik gösterecektir.