Kayseri Mezar Bakım Firmaları

Kayseri için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Kayseri Mezarlıkları

Şehir Mezarlığı

Kayseri Mezar Bakım

Kayseri Mezar bakım hizmetimizi Kayseri’nin Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçelerine hizmet vermekteyiz. Kısacası Kayseri’nin tüm ilçelerinde mezar yapımı, bakımı ve onarımı konusunda çalışıyoruz. Fiyatlarımızda herhangi bir oynama veya size bildirilmeyen farklılık yoktur. Firma olarak dürüst ticaret anlayışıyla hareket etmekteyiz.

Ölüm

Uzun süre beraber vakit geçirdiğiniz yakınlarınızı son yolculuğuna uğurlamak her ne kadar acı verse de hayatın gerçeklerini de kabul etmemiz gerekiyor. Özellikle bazı zamanlar kaybettiklerimizin yokluğunu oldukça fazla hissediyoruz. Keşkelerle yaşıyoruz. Ancak çok meşhur bir sözdür var ki aslında her şeyi açıklıyor; “Her Canlı Ölümü Tadacak. ” Sevdiklerimizin kaybı bizi her ne kadar sarssa da toparlanabildiğimiz en kısa sürede kendi hayatlarımıza tekrar geri dönüveriyoruz. İçinde yaşadığımız sistem bizi o kadar fazla zorluyor ki hayatımızın hızından artık üzülmeye dahi zaman vuramıyoruz. Aslında duygularımızı olabildiğince yaşasak, içinden çıkmak için çırpınmak yerine acı çekmemiz gerekiyorsa acı çeksek, sevinmemiz gerekiyorsa sevinsek ne kaybederiz. Hem yakınımıza uğrayan Azrail bizimde bir nefes yanımızdaysa. Hayatımızı bu kadar hızlı ve anlamsız yaşamanın ne anlamı var ki. Ölümün bu kadar yakın olduğu dünyamızda, yaşıyor olmanın da değerini bilmek her anı dolu dolu yaşamak gerekmiyor mu…

Mezar Yapım ve Diğer Detaylar

Geçmişte sade bir taş kullanılarak yapılan mezarlar şimdi teknoloji ve bilimin gelişmesiyle daha farklı bir yöne doğru evrilmiş durumda. Özellikle hem uygun fiyatlarıyla hem de düzgün biçimleriyle mermer mezar popülerliğini arttırmakta. Ancak her ne kadar tuzlu fiyata sahip olsalar da ustalarımızın tavsiyesi kesinlikle granit mezarlar yönünde. Ne de olsa Ucuz etin Yahnisi yenmez derler. Ancak biz müşterilerimizin memnuniyetini önemsiyoruz bundan dolayı mozaik, mermer, traverten, granit, bazalt, diyabaz gibi farklı kayaç türlerini kullanarak sizin istekleriniz doğrultusunda mezarlar yapıyoruz. Mezarları blok halinde hazırlıyor ve yeni kazılan toprak oturana kadar bekliyoruz. Eğer defin işlemini gerçekleştirdiğiniz beton lahitler içeren bir şehir veya kasaba mezarlığıysa bekleme safhasını geçebilmekteyiz çünkü lahit kapağı kapandığında betonun üstüne biz tekrar temel atacağımız için teminde çökme veya çatlama olması mümkün değildir. Temel demişken mezar temelimizi yüksek demir içerikli çimento ile hazırladığımız beton harcıyla atıyoruz. Temelde betonun sağlam olması önemlidir çünkü eğer malzemede kolaya kaçılırsa mezarınız çökebilir veya ağır hasarlar alabilir. Bu nedenle beton içeriğinde kum, deniz kabuğu, çakıl taşı, teneke, plastik gibi yabancı maddelerin olması temel kalitesini azaltacak ve mezara verdiğiniz paranın boşa gitmesine yol açacaktır.

Kayseri iç Anadolu bölgesinde kurak bir ikime sahip olduğundan tavsiyemiz mezara dikeceğiniz bitkilerin daha çok suya dayanıklı olması olacaktır. Bu konuda önereceğimiz çiçekler ve ağaçlar ise şöyle olacaktır;

 • Acem Halısı Mezem Çiçeği
 • Kaz Ayağı Çiçeği
 • Buz Çiçeği
 • Libya Çiçeği
 • Libya Çimi
 • Biberiye
 • Gül
 • Filbahri Çiçeği
 • Vangelya
 • Ortanca Çiçeği
 • Gravilla Çalısı
 • Kara Servi
 • Çınar Ağacı
 • Pavlonya Çin Kavağı

Kayseri’de mezar yapım işlerinde bizlere güvenebilirsiniz. İşimizi A kalitede yapıyor, olabildiğince kısa sürede ve zamanında teslim ediyoruz. Mermer, Granit, Traverten, Bazalt, Obsidyen, Diyaben mezarlarımızı uygun fiyatlara ulaşım ve kurulum dâhil olmak üzere sizlere sunuyoruz. Kayseri’de en iyi ustalarla çalışıyor onların tecrübelerine güveniyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sipariş vermeniz takdirde hızlı geri dönütler alacaksınız. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz. Hoşça kalın.