Kastamonu Mezar Bakım Firmaları

Kastamonu için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Kastamonu Mezar Yapım

Kastamonu mezar yapım işlemlerinde ilimizin en yetkin ve bilgili taş ustalarıyla çalışmaktayız. Acısı taze olan veya artık eskimiş, heyelan veya farklı afetler nedeniyle mezarı çökmüş, bozulmuş cenazeleriniz için mezar yapıyoruz. Kastamonu ikliminin getirdiği yüksek yağış mezar taşlarını aşındırır ve sık sık yenilenmesine sebep olur. Bu nedenle de mezar tasarımları uzun ömürlü olamayacağından daha makul fiyatlarda ki mezar tasarımları seçilir. Bizde bu eğilime kulak vererek daha uygun fiyatlı sade mezar tipleriyle karşınıza çıkıyoruz. Herhangi bir heyelan veya yüksek yağıştan oluşabilecek herhangi bir hasara karşı alabileceğimiz en makul tedbirleri almaktayız. Öncelikle mezarlarınızın boyutları daha kısa olmalıdır. Makul fiyatlar için ise daha rahat bulabileceğiniz ve daha kolay şekillendirilen mermerin kullanımı daha makul olacaktır

Mezar Maliyetleri

Ülkemizin ekonomik olarak dar boğazda olduğu bugünlerde yalnızca mezar fiyatları arasında değil genel olarak herhangi bir şeyin fiyatını ucuz olarak görme ihtimalimiz olmasa da sizler için en makul fiyat bandını oluşturmak için gayret ettik. Mermer mezar fiyatlarımız 750 TL ila 4.000 TL arasında değişmektedir. Mozaik Mezar, Granit Sütunlu Mezar, Siyah Gövde Mermer Mezar, Granit Şeritli Mezar, Küpeşte Baştaşı Mezar, Kitabe Mermer Mezar, Abide başlı taş mezar, Baştaşı koltuklu mermer mezar gibi mermer ve taş mezarlarımız bulunmaktadır.

Bunların yanında granit mezarlarımız için ise 5.500 TL ila 15.000 TL fiyat biçilmiştir Granit mezarlar uzun kullanımda çok yıpranmazlar. Cilası atıldıktan sonra bir asırdan fazla dayanabilir. Özellikle günümüze kadar varlığını sürdürmüş birçok abidede granit kullanılmıştır. Granit volkanizma kaynaklı oluşan bir kayaç türüdür. Kristal yapıda ki minerallerden oluşmuş bir tür magmatik kayaçtır. İçeriğinde ki şeyler şunlardır; kuvars, feldispat, mikaş amfiboller ve birkaç tane ek mineral. Granit erimiş metallerin yani magmanın toprak katmanları arasında sıkışıp kalmasıyla taşlaşması sonucu oluşur. Zamanla paleografik olaylar ve erozyon ile birlikte gün yüzüne çıkmıştır. Bunun en popüler örneği Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Montana dağıdır. Bu dağ saf granitten oluşmuştur. Bu dağ o kadar dayanıklıdır ki buraya tırmanan dağcılar yüzeyine çapayla herhangi bir hasar verememektedir. Hali hazırda oluşmuş deliklere tutunarak yukarı çıkılmaktadır. Bu kadar sağlam bir kayacın mezarınızda kullanılması hem çok meşakkatli hem de kullanıcı adına değerlidir. Çünkü granit mezarlar uzun yıllar orada yatan kişinin yerini belli etmeye devam eder.

Bütün bunlara ek olarak özel tasarım mezarlarımız da bulunmaktadır. Bu mezarlar aracılığıyla hem sanat hem de mezar satın almış olursunuz. Sizin seçeceğiniz mezarları şekillendirebilir, mezarınızda obsidyen detaylar dahil birçok tasarım uygulatabilirsiniz.

Mezar taşıma ve kurma kısacası ulaşım

Kastamonu’nun sık ağaçlarla donatılmış dağlık arazisi, ulaşımı sekteye uğratabiliyor. Özellikle merkezden uzak köylerde yaşıyorsanız çevre ilçelere dahi ulaşmak çok meşakkatli bir duruma dönüşmektedir. Ayrıca iç taraflara doğru gidildikçe yolların adeta ralli sahasına dönmesi aracınıza zarar verebilir. Bu nedenle bizler ulaşım konusunu önemsiyoruz. Mezarlarınızı en doğru zamanda sizlere ulaştırıyor, zarar vermeden yerleştiriyoruz. Herhangi bir sorun olmadan Kastamonu’nun her noktasın mezarlarımızı ulaştırıyoruz. Dağ, orman, engebe tanımıyor sizlere hizmet ulaştırıyoruz. Mezarların hasar görmesi konusunda içiniz rahat olsun. Bizler men kaliteli ustalarla çalışarak en doğru malzemeleri seçiyoruz.

Kastamonu üzerinde kalitemizle kendimizden söz ettirmekteyiz. Bizim kalitemize değer veren siz müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz. Siz kaliteden anlayan, işçiliğe değer veren müşterilerimizle çalışmak bizim için bir zevktir. Her türlü mezarı sizin isteklerinize uygun biçimde tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Biz tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.