Kahramanmaraş Mezar Bakım Firmaları

Kahramanmaraş için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Kahramanmaraş Mezar Taşları ve Mezar yapımı

Mezar taşlarının tarihçesi bizler için önemlidir çünkü bizlere kültürümüz hakkında bilgi verirler. Biz de Kahramanmaraş mezar yapımı ile uğraşmamız nedeniyle kültürel bağlarımızı olabildiğince sizlere gösterdiğimiz mezar tasarımlarına yansıtıyoruz. Sizler için sevdiklerinizin mezarlarını İslami kültür ve şekile uygun biçimde hazırlıyoruz. Yaptığımız tüm mezar taşları ve mezar tasarımları tamamıyla İslami kültüre göre yapılmıştır. Sizler için yakınlarınıza yaraşır biçimlerde mezar taşları üretiyor ve işliyoruz. Maraş mezar taşları, sizler için İslami örf ve adetlere uyularak yapılmaktadır. İsteğiniz üzerine mezar taşları üstüne dua, ayet veya hadis işleyebiliriz. Yakınlarınızı kaybetmenin acısını anlıyor ve onlarla geçirdiğiniz vakte hitaben güzel mezar taşları seçmek istediğinizi biliyoruz. Bu nedenle tasarımlarınızı yakınlarınıza yaraşır biçimde göz alıcı güzellikle mezar taşı çıkarabilecek şekilde hazırladık. İstediğiniz mezar taşı ve mezar tasarımı dizaynını bize iletişim adreslerimizden bildirdiğiniz an ile beraber size özel tasarımızı hazırlamaya başlıyor ve olabilecek en kısa sürede hazır hale getiriyoruz.

Mezar Taşlarının Tarihçesi

İnsanoğlu habil kardeşi kabil tarafından öldürüldüğünden beri çoğunlukla ölülerini toprağın altına gömmektedir. Bu nedenle mezar taşının tarihçesi oldukça eskidir. Azteklerden, Amerikan kolonilerine, İslamiyet’ten Hristiyanlığa kadar birçok kültür, din, milliyet ölülerine saygı duymuş ve onlar adına en basitinden bir mezar taşı yapmıştır. İslam uygarlığında mezar işlemeciliği oldukça gelişmiş olmasına rağmen mezar taşlarıyla övünmek, bununla böbürlenmek hoş karşılanmaz. Hatta halk arasında ki bir söz şudur: “Mezar taşı ile övünülmez”. Bu söz aslında bizlere şunu anlatmaktadır: Atalarınızın değerleriyle övüneceğinize kendi değerlerinizle övünün. Buradan rahatlıkla anlaşılacağı üzere değerler İslam kültüründe oldukça önemlidir. Eski devirlerde de özellikle İslamiyet’in kabulü ile beraber Arap kültüründe ki önemli kişiler için anıt mezar yapma kültürü Türklere geçmiştir. Bu nedenle oldukça özenerek hazırlanmış kümbetler ve mezar taşları ortaya çıkmıştır.

Mezar Taşı ve Mezar Yerleştirme

Öncelikle mezar veya mezar taşı yerleştirilebilmesi için toprağın iyice oturması gereklidir. Bazı firmaların aceleci tavırları oturmamış toprağın sıcak soğuk dengesinden veya yağan bir yağmurdan ötürü çökmesiyle çatlayıp parçalanmasıyla sonuçlanabiliyor. Biz buna kesinlikle izin vermemekteyiz. Eğer yeterli yağmur yağmaması durumunda kendi getirdiğimiz su tankları ile toprağa düzenli aralıklarla su vererek toprağın oturmasını ve üstüne sizin seçtiğiniz mezar tasarımının konulabilir durumda olmasını sağlıyoruz. Eğer bu aşamada aceleci davranılırsa mezar masrafı ikiye katlanabilir. Çünkü oturmayan toprak bir söre sonra oturduğunda mezar ile toprak arasında boşluk kalacak ve bu mezar taşının parçalanmasıyla son bulacaktır. Bu durumda genellikle mezarın değiştirilmesi gerekmektedir.

Mezarları yerleştirdikten sonra toprağı çapaladıktan sonra üstüne sizin istediğiniz bitkilerden birini ekiyoruz. Özellikle Kahramanmaraş gibi kurak ve sıcak bir yerde hem sert sıcağa hem de sert soğuğa dayanıklı ağaçlar veya çiçekler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bizimle iletişime geçmeniz halinde ustamız size en doğru seçenekleri sunacaktır.

Mezarlarınız emin ellerde doğru şekilde işinde uzman ustalar tarafından yapılmakta ve işlenmektedir. Vefat eden yakınlarınız için İslami usullere uygun mezar taşları işliyor ve büyük bir ustalıkla bunları doğru zamanda ve doğru şekilde yerleştiriyoruz. Maraş mezar taşı işlemeciliğinde bize güvendiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Ölmüşlerin Ruhuna El Fatiha

Bismillahirahmanirrahim, Elhamdurillahi rabbilalemin errahmanirrahim maili yevmiddin iyyake nabudu ve iyyake nestain ihdinessiratal müstakim siratellezine enamte aleyhim gayrilmeğdumi aleyhim veleddaliin.