İzmir Mezar Bakım Firmaları

İzmir için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

İzmir Mezar Yapım, Bakım ve Onarım

Farklı birçok kültürde, dinde ve inanışta ölülere değer verilmesi gerekir. Uzun yıllar beraber yaş aldığımız, vakit geçirdiğimiz, öğrendiğimiz ve öğrettiğimiz kişilerin kaybı bizlere her ne kadar acı getirse de birçok dinde son görev olan defin işlemlerinizi yaparak, kaybını yaşadığınız yakınınıza yakışır zarif mezar taşları ve mezarlar yapıyoruz. Sizler için ne kadar zor bir görev olduğunu biliyor ve sizlere yardımcı olabilmek adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Vefat eden yakınlarınıza yaraşır güzel tasarımlarla karşınızdayız. İzmir’in farklı bölgelerinde sizlere hizmet veriyoruz. Granit, Aile, Blok, Kısa, tasarım mezar tiplerinde mezar çeşitlerimizle sizlerin en uygun mezarı kolaylıkla seçebilmesi için geniş seçenekler açıyoruz. Mezarların yağan ilk yağmurda çatlamaması için öncelikle yeni kazılmış toprağın tekrar yerine oturmasını bekliyor sonrasında ise kesinlikle herhangi bir sorun teşkil etmeyecek biçimde yerleştirme işlemini tamamlıyoruz. Eğer şehir dışında yaşıyorsanız, defin işleminiz yapıldıktan sonra mezarınızı güvenle bize emanet edebilirsiniz. Size herhangi bir sorun çıkartmadan mezar yapım işleminizi doğal akışında hallederiz.

Mezar Bakımı

Yıllarca vakit geçirdiğimiz insanların mezarlarına iyi bakmak onların hatıralarını yaşatmak isteriz. Ancak modern hayatın yoğunluğu ve sıkışmış zaman dilimi içerisinde bunu yapabilmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle sizler için ölülerinizin mezarlarında biten yabani otları topluyor suluyor ve yeşertiyoruz. Eğer bakım işini bize bırakırsanız mezara dikeceğiniz bitkinin susuzluğa direncini bilmenize veya araştırmanıza gerek kalmayacaktır. Bu durumda bizim önerimiz Kalanchoe, Sardunya, Cam Güzeli, Yelken Çiçeği, Gardenya, Guzmanya gibi dört mevsim kurumayan ve çiçek açan sulamanız halinde mezarınızı güzelleştirecek bitkilerdir. Bu bitkiler mezarları açan çiçekleriyle renklendirmesinin yanında bize vereceğiniz cüzi bakım ücretleri ile herhangi bir şekilde kurumayacak ve dört mevsim rengârenk kalacaktır. Eğer ki farklı bir yönde ilerlemek isterseniz uzun dönemde su sorunu yaşamayacak bitkiler tercih etmeniz yönünde olacaktır. Bu bitkilere şöyle örnekler verebiliriz. Fetusca, Gaura, Gazanya, Gün gülü, Altın çiçeği, Sarı kantaron, Lavanta, Karabaşotu, Zakkum, Kekik, Mercanköşk, Step Lavantası, Alev çalısı, Misket Gülü, Sakız Gülü, Kuşburnu, Biberiye, Adaçayı, Santolin, Katırtırnağı, Stıpa, Hayıt gibi uzun süre susuzluğa dayanabilecek bitki türleri verilebilecek en güzel önerilerdir. Uzun susuzlukta herhangi bir sorun yaşamayacak olan bu bitkiler yılda bir kere sulandığında bile yeterli olacak türlerdir.

Mezar Onarımı

İşin ehli olmayan kişiler tarafından hazırlanan mezarlar ne yazık ki doğru şekilde yerleştirilmediğinden, acele yapıldığından, malzeme kalitesinden, işçilik kalitesinden veya deprem, dolu, fırtına, sel gibi doğal etmenlerden ötürü yıpranıp kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu durumda bizler en uygun seçeneği düşünerek işlem yapıyoruz. Ustalarımız mezarları kontrol ettikten sonra mezar tamirinin mümkün olup olmadığını analiz ederek en doğru kararı veriyorlar. Derin çatlak toparlanamaz, onarılamaz derecede büyük delikler var ise her ne kadar sizler için ek masraf olarak görünse de biz sizler için en cüzi fiyatlara mezarınızı yeniliyoruz. Mezar yapılırken, mezar yerleştirme işlemi aceleye getirilmez ve kesinlikle toprak oturmadan işlem yapılmaz. Sizler ve sevdikleriniz için en uygun en doğru şekilde yeniden onarım gerçekleştirilir. İşçiliğimizin kalitesi özenli ve dikkatlice yapılan mezar işlemlerinden kolaylıkla anlaşılabilir ve görülebilir durumda olmakla beraber isterseniz atölyelerimize gelip istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz.

Mezar yapım konusunda bizlere güvendiğiniz ve bizleri tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizlerin acısını anlayan bunu göz önüne alarak çalışan ustalarımızla her zaman sizin mezar yapım, bakım, onarım işlerinizi yapmaya hazırız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.