Erzurum Mezar Bakım Firmaları

Erzurum için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Erzurum Mezarlıkları

Erzurum Asri Mezarlık

Erzurum Mezar Baş Taşı Modelleri

Vefat eden yakınlarımıza ve aziz hatıralarına gösterdiğimiz saygı gereği mezarlarının da her zaman düzenli, bakımlı olmasını isteriz. Mezar taşının seçimi mezarların uzun süre dayanıklı olması, bozulmaması için son derece önemlidir. Mezar baş taşı modelleri son dönemlerde hızlıca çoğalmış olup kendilerinin yaşarken ki istekleri veya yakınlarının talepleri doğrultusunda istenen modellerde, istenen malzemeden yapılmaktadır. CNC makinede yazılarak zarar görmeyecek biçimde özenle paketlenen mezar taşları Erzurum ve ilçelerinde de tercih edilmektedir. Mezar taşı yaptırmaya karar veren kişiler hangi malzemenin nasıl şekilde kullanılacağı, mezarın bulunduğu alana özel ölçülerde taş üretilmesini de gerçekleştirebilir. Belirlenen bütçe dahilinde seçim yapılmak isteniyorsa alanında uzman hizmetler sunan firmalardan hizmet alınabilir. Belirlenen bütçelere uygun tasarımlarda kullanılan malzeme cinsinden pek çok detaya kadar seçimler yapabilirsiniz.

Mezar Modelleri ve Fiyatları

Mezar çeşitlerinde fiyatları belirleyen pek çok etken bulunmaktadır. Mezarın modeli, suluk olup olmaması, kullanılan malzeme gibi detaylar fiyatları belirleyen etmenler arasında yer alır. Mezar taşına resim eklenmesi, oturak, suluk, baş taşı eklenmesi gibi özellikler de mezar yapımında fiyatları belirleyen etmenler arasında yer alır. Mezarların yapılmasında kullanılan taş modelleri kendi içinde 4 gruba ayrılabilir. Sağlamlık, görünüm, kalite, fiyat gibi özelliklere göre ürünlerin seçilmesi mümkündür. Saf beyaza yakın görünüme sahip mezar taşları üst kalitede sağlamlığın yanı sıra uzun ömürlü taşlardır. Kalitesi, görüntüsüyle uzun süre dayanıklı malzemelerdir.

Mezar Taşı Seçiminde Etkili Faktörler

Mezar modelinde kullanılan taşlardan rölyef işlemelere kadar pek çok özellik mezar taşı seçiminde son derece önemlidir. Taşların genel karakteristik özelliklerine göre mezar yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekir. Görünüm, sağlamlık, maliyet bakımından granit, mermer türlerinden uygun olan seçilebilir. Dayanım gücü yüksek, pahalı, üstün görünüm ve mimariye sahip granitler görünümüyle de sık sık tercih edilmektedir. Ucuz fiyat seviyesinde olan, yüksek dayanım, sağlamlığa sahip travertenler de güzel görünümleriyle sık sık tercih edilmektedir. Mezar taşlarını yaptırırken montajı yapılırken performans ve fiyat olarak en iyi kaliteleri sunan, kaliteden ödün vermeyen firmalar tercih edilmesi gerekir.

Mezar Taşları Ve Fiyatları

Mezar taşı malzemesi arasında granit, mermer, travertenler olarak sıralanabilir. En pahalı granitken blok mezar gibi seçenekler daha sağlam olup yüksek maliyetlidir dememiz mümkün. Mezar taşlarında kullanılan malzemelerin kalınlığı küpeşteli mezarlarda 5 ile 10 cm iken blok mezarlarda 25 cm olmaktadır. Mezar taşı fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında baş taşı kısmında yer alan motifler, resimler, lazer uygulamalar yer alır. Mezar taşı çeşitleri, baş taşı çeşitlerinin fiyatları da değişiklik göstermektedir. Özel tasarımlar yapma imkanınız, yüzlerce çeşit içinden seçim yapma şansınız da bulunmaktadır. Farklı tasarımların çizimleri de gönderilerek istenen modellerde seçimler yapabilirsiniz. Cnc makineleriyle bilgisayar destekli programlarda özel çizimlerle mezarlar da tasarlayabilirsiniz.

Mezar Taşı Seçimine Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Mezar yapılan alan, yapılan nokta daha büyük olunca aile mezarı olarak da kullanılması mümkündür. Eğim, zemin dolgusu, taş kalitesi, ölçü gibi konulara dikkat edilmelidir. Traverten mezar modelleri kendinden kuşaklı modeller olup kalite ve fiyat olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Mezar tasarımında farklı ayrıcalıklar istenmediğinde, üst tasarım olması belirtilmediği takdirde traverten mezarlar daha iyi seçimler olacaktır. Hem dayanıklı hem de kaliteli olan modeller tercih edilmektedir. Dayanıklılık, kalite olarak travertenler daha güçlüdür. Beyaz renkli tasarımlarda mermerler, renkli tasarımlardaysa travertenler sıklıkla tercih edilmelidir. Taş yüzeyleri cilalı, kumlamalı, parlak, gözeneksiz, gözenekli yüzey işlemleri tercih edilebilir.