Elazığ Mezar Bakım Firmaları

Elazığ için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Elazığ Özel Çizim Mezar Modelleri

Sevdiklerini, yakınlarını kaybeden kişiler aziz hatıralarına sahip çıkmak için mezarlarının ve mezar çevresinin de düzenli, temiz olmasını istemektedir. Mezar mermer taşının mermer, mozaik, paledyen gibi seçenekleri de firmaların sunduğu çeşitler arasında yer alır. 3 boyutlu, blok, beyaz mermer, ikili veya aile mezarlığı, çeşitli mezar modelleri özel çizim modeller arasında yer almaktadır. Mezar yapılan alanın yabani otlardan temizlenmiş olması ilaçlanması gibi işlemler özel mezar çizimi işlemlerinden önce yapılmaktadır. Mezar çizimleri, modellemeleri, mimari mezar tasarımları, üç boyutlu çizimler, kolay, gerçekçi, hızlı sonuçlar, zaman ve maliyet açısından da son derece özen gösterilmesi gereken işlemlerdir. Mezar modelleri çizimi yapılırken gerçekçi görseller ve çizimler kullanılır. Maliyet ve zaman açısından kazanç sağlanmaktadır. Meydana gelebilecek hatalar da mezar çizimlerinin önceden yapılmasıyla önlenmektedir. Yeni modellemelerin yapıldığı mezarlar 3d mezar çizimleri de özenle yapılmaktadır. Ekonomik mermer atölyelerde işin uzmanları tarafından titizlikle imal edilmekte olup mezar modelleri yenilikçi modellerden oluşmaktadır.

Mezar Modelleri ve Çizimleri Yapan Firmalar

Elazığ ve ilçelerinde mezar modellerinin çizimlerini yapan çeşitli firmalar mevcuttur. Ucuz fiyatlara mermerler yine mermer atölyelerinde işçiler tarafından işin uzmanı ustalarca titizlikle imal edilmektedir. Kaliteli hizmetler sunan firmalar yenilikçi tasarımlar katmaya devam etmektedir. Kabir yapımı güvencesiyle fark yaratan firmalar granit, mermer, traverten taşları ocağından birinci elden alarak uygun fiyatlara mal etmektedir. Geniş model seçenekleri sunan firmalar kaliteli malzemeleri, zengin mezar modelleriyle fark yaratmaya devam etmektedir.

Özel Tasarım Mermer Mezarlar

En tercih edilen özel tasarım mezarların tasarımları kenar, köşe katmanlarında rölyef kabartmalar, profil çalışması yapılan tek kişilik, tek katlı mezar taşlarıdır. Özel mermerle konik tasarımlı gövdeden oluşan özel yapım cam kafesli mezar taşları da tercih edilen modeller arasındadır. Rölyef işlemeli, mezarın baş taşı kısmı özel desenle oluşan özel mermer mezarlar en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca bozulmadan, dayanıklı şekilde kalması istenen mezarların malzemeleri de özel olmalıdır. Müşterilerden gelen öneriler ve istekleri kendi mimari çalışmalarıyla, diğer tasarım uygulamalarıyla ortaya çıkaran firmalar özel tasarım mezar uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Değişik yapıda, özel tasarım mezar modelleri granit, mermer, traverten mezarlar olarak özel tasarımlarla üretilebilir.

Mezar Taşı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mezar taşlarının uzun yıllar dayanıklı, dış koşullara dayanabilen malzemeler olması aranan özelliklerindendir. Tasarım mezar taşları farklı şekiller ve ölçülerde yapılabilmektedir. Mezar taşında istenen yazılar, şekiller işlemeler kullanılabilir. Mezar taşı seçilirken pek çok kriter devreye girmektedir. Dayanıklı, yazı yazılabilir, ideal sertlikte olması da mezar taşlarının özelliklerindendir. Kaliteden ödün vermeyen firmalar özenli ürün teminiyle tüm işlemlerinizi profesyonel şekilde yerine getirmektedir. Tüm mezar taşı yerleştirme işlemlerinde çakıl, çimento, kum, çelik örgü demirler muhakkak kullanılmaktadır. Elazığ ve ilçelerinde yakınlarınızın, tanıdıklarınızın mezarını yaptırmak için firma arıyorsanız hizmet aldığınız firmalar işlem sonuçlarını sizlere ulaştıracaktır.

Dayanıklı Granit Mezarlar ve Özellikleri

Asil, dayanıklı, güzelliği tartışılmayan granit taşlar mezarlıklarda da sık sık tercih edilmektedir. Sert taş olan, en sert yapı malzemeden yapılan granit mezar taşların sertlik derecesi de oldukça yüksektir Zengin kristal yapıda mineralleri olan granitler aşınmaz, çizilmez, çatlak içermez. Dış etkilerden korunan granit mezarlar iyi cila alması nedeniyle uzun yıllar boyunca yeni yapılmış izlenimi uyandıracaktır. Mermer mezarları tekrar parlak hale getirmek çok masraf gerektirmekte olup granit mezarlarda durum bu değildir. Bu nedenle granit mezarlar geçmişten bugüne en çok tercih edilen çeşitler arasında yer alır.