Diyarbakır Mezar Bakım Firmaları

Diyarbakır için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Diyarbakır Mezarlıkları

Merkez Mezarlığı

Diyarbakır Mezar Mermeri Temizleme

Her canlı muhakkak ölümü tadacaktır. Ölümden sonra çoğu inanç toprağa defnedilmeyle yakınlarına, sevdiklerine veda ederler. Görevlerimizse bu süreçte vefat eden yakınlarımızın aziz hatıralarını canlı tutmaktır. Sevdiklerimize verdiğimiz değeri mezar taşından temizliğine kadar pek çok şekilde gösterebiliriz. Vefat eden yakınlarımızın mezar bakımlarının düzenli olarak yapılmasını sağlayan mezar bakım hizmetlerimiz kültürel ve dini değerlerimizle birleşmiş olup kolaylıkla ulaşabileceğiniz yapıdadır. Ölüm her ne kadar üzücü bir durum olsa da sevdiklerini, yakınlarını kaybedenler için durumun kabullenilerek hayata devam edilmesi gerekir. Mezarlığın ve mezar çevresinin temiz tutulması da ayrıca gerekmektedir. Genel olarak mezar bakım ve onarımlarının zamanla yapılması gereklidir.

Neden Mezar Temizliği Gereklidir?

Mezarların bakımlı ve temiz olmasının vefat eden yakınlarımıza faydası olmasa da vefat eden kişiler hissetmese de mezarlıkların çöplüğe dönmesinin önüne geçmek gerekir. Mezar temizliğinin özenle yapılması sonucunda mezar taşında ki yazılar da okunur şekilde kalacaktır. Mezar mermeri temizlenirken üst kısmı, mezar taşının kirlerinden arındırılmasına ek olarak baş taşı kısımlarının da temizlenmesi, yazıların okunaklı hale gelmesi sağlanmaktadır. Detaylı ve doğru temizlik işlemleri yapılmalıdır. Ne yaptığını bilen, profesyonel kişiler olması gerekmektedir. Mezar üzerinde gerçekleşen temizlik hizmetinden en iyi sonuçların alınması için alanında uzman firmalarla çalışmak gerekmektedir. Mezarda ve mermerlerde kullanılmaması gereken kimyasal maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Temizleme işlemlerinde mermere ve mezar taşına zarar vermeyen kimyasallar, malzemenler kullanılmalıdır.

Mermerin Bakımı ve Beyazlatılması İşlemleri

Mezar mermeri temizleme işlemleri gerçekleştirilmesinde mermerin silinmesi ve parlatılması gerekmektedir. Tezgahlarda ve zemin döşemesinde temizleme işlemleri için kullanılan profesyonel materyallerle mermer temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir. Mezar mermerinin temelde önemli farklarından biri de üzerinde kakma, oyma yöntemiyle yazılan yazılar olmasıdır. Beyaz, gri mermerlerin kullanıldığı bilinerek siyah yazı karakterleri mermer üzerinde yer almaktadır. Mermer parlatma ve silme işlemlerinde görsellik ve yazılara ekstra özen gösterilmektedir. Mermer silinmesi ve parlatılması yapılırken kimyasallar, makinelerle mezar mermer silinmesi sağlanmaktadır. Temizlenmiş ve silinmiş mermer üzerinde olan lekeler yok edilerek yeniden parlak görüntü elde edilmektedir. Mermerlerin estetik yapıya sahip olması için de parlatmalar yapılır. Mezar mermeri temizleme esnasında kabul etmeyeceğiniz, istemediğiniz işlemler gerçekleştirilmeden değerlere saygı gösterilmekte, hizmetler sunulmaktadır.

Mermer Temizliğinde Kristalize Cila Kullanımı

Pürüzsüz mermer yüzeylerine ulaşmak için cilalamayı kristalize cilayla yapmak gerekmektedir. Kalıcı, estetik, etkili sonuçlar elde edilmesi için uygulanan temizlik ve bakım işlemleri özenle yapılmaktadır. Bu uygulamalarla yüzey cilalama işlemleri için mermerler hazır hale getirilmektedir. Yüzeylerin hazır olması için çizik, kir, pas, toz gibi fazlalıklardan kurtulmak gerekir. Mermer olan yüzeylere geleneksel cilalama işlemleri yapılması ardından kristalize cila yapılmaktadır. Özel üretilen makineler, bu makinelerde kullanılan özel kimyasallar mezar mermer temizliğinde de kullanılmaktadır. Doğal taş olan yüzeylerin mevcut durumu, doğal özelliği dikkate alınarak ince dokunuşların yapılması işleri yapan ekiplerin tecrübesiyle mümkün olmaktadır. Mermer yüzeyde kalıcı parlaklık için en parlak mermer yüzeyler olması için işini profesyonel şekilde yapan tecrübeli ekiplerle çalışmak gerekmektedir.

Mezar Temizliği Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Mermer yüzeylerin dış etkenlere karşı ilk günkü parlaklığı, canlı görünüm kazanması, yepyeni, göz alıcı görüntü elde edilmesi için belli periyodik aralıklarla bakımları yapılarak parlak görüntü devamlı şekilde muhafaza edilmelidir. Sertlik derecesi düşük doğal taş sınıfında yer alan mermerlerin uzun süreli kullanımında matlaşma, kirlenme, çizilme durumlarından dolayı etkilenmesi de doğaldır. Değişik hava koşullarına maruz kalan mermerler üzerinde mat görüntü de zamanla meydana gelecektir.