Çanakkale Mezar Bakım Firmaları

Çanakkale için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Çanakkale’de Mezar Bakım Hizmetleri

Mezar bakımı rahmete kavuşmuş sevdiklerimizin ardından onların anısına duyduğumuz saygıdan ötürü titizlikle ve düzenli olarak yürütülmesi gereken bir çalışmadır. Vefat eden sevdiklerimizi mezarları başında anmaya gittiğimizde onların kabirlerini temiz ve bakımlı bulmak bizlerin içlerini bir parça da olsa rahatlatır. Hepimiz rahmete ermiş sevdiklerimizin kuru, dikenli otlarla dolu, bakımsız bir kabirde yatmasındansa çiçeklerle bezeli, hoş kukular yayan bir kabirde yatmasını tercih ederiz. İşte bu gönül rahatlığını sağlayabilmek için sizlerin erişimine birçok mezar bakım firması sunduk.

Çanakkale’de Hizmet Veren Mezar Bakım Firmaları

Sitemizde Çanakkale ili de dâhil olmak üzere cennet vatanımızın seksen bir ilinde hizmet veren ve işini üstün bir gayret ile yapan mezar bakım firmaları bulabilirsiniz. Bu firmalar sizlere eski mezarlarınızın onarımında, mezarlarınızın düzenli bakımında, yaz-kış her mevsime göre çiçeklendirilmesinde, toprak değişimlerinde ve benzeri daha birçok işlemde en uygun fiyatlardan yardımcı olacaklardır. Çanakkale mezar bakım firmaları, Çanakkale ilinin her mezarlığına hizmet vermektedirler.

Gündelik yaşamlarımızdan ötürü sevdiklerimizin kabirlerinin bulunduğu şehir mezarlıklarından uzakta kaldığımız durumlarda aklımız genellikle geride bıraktığımız kabirde kalabilir, gönlümüz rahat etmeyebilir. İnsanlar “Ben uzakta kalırken yakınımın kabrine kim bakacak?” diye düşünebilirler. Hepimizin bildiği üzere birkaç gün sulanmayan çiçekler solmakta, birkaç gün sulanmayan toprak kuruyup çatlamaktadır. Bu da kabirlerin üzerinde zararlı otların bitmesine ve hoş renkli güzel kokulu kabir görüntüsünün olumsuz bir hale dönmesine yol açmaktadır. İşte bu durumun önüne geçmek için siz de herkes gibi mezar bakım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Peki, nelerdir bu mezar bakım hizmetleri?

Mezar Bakım Firmalarının Verdiği Hizmetler

Günümüz gelişen teknolojisi ile mezar bakım firmaları mezar taşları ile ilgili, mezarın onarımı ile ilgili ve hatta aile mezarlıkları ile ilgili çok fazla çeşitte hizmet vermektedirler. Mezar bakım firmalarının verdiği bu hizmetlerden bazılar şunlardır;

  • Farklı çeşit taşlardan sizler tarafından seçilen çeşitte ve uygun gördüğünüz her türlü modelde mezar taşının yapılması
  • Tekli veya aile mezarlığına yönelik çoklu kabir hizmeti verilmesi
  • Zamanla yıpranmış mezarların yıpranan, çatlayan yerlerini uygun dolgu malzemeleri ile tamir etmek,
  • Yağmur, kar vb. sebeplerden vakit geçtikçe hasar gören mezar taşlarının tamiratı ve silinen yazıların uygun boyalar ile tekrar düzeltilmesi,
  • Soluklaşan ve rengi canlılığını yitiren traverten, granit, mermer vb. mezar yapı taşlarının uygun kimyasallar ile el işçiliği kullanılarak düzeltilmesi,
  • Kabir başına peyzaj mimarı eşliğinde ağaç dikimi gerçekleştirilmesi,
  • Mezarın her türlü istenmeyen atıktan temizlenmesi,
  • Mezar toprağının değiştirilmesi,
  • Mezar üzerine gül, sardunya, kasımpatı, zambak vb. uygun türlerde çiçek ekimi yapılması,
  • Düzenli olarak toprağı havalandırma ve sulama işlemlerinin yapılması

Mezarlık İçin Dikilebilecek Ağaçlar Nelerdir?

Mezarlıklara ağaç dikmenin dinimizce bir sakıncası olmadığı gibi aksine yararları vardır. Mezarlık başına dikilen ağaç fidanları büyüyüp devasa ağaçlara dönüştüklerinde mezarlığa yakınlarını ziyarete gelen insanlar için dua ederken gölgelikler oluşturmaktadır. Ancak mezarlık başına dikilecek ağaç tipi çok önemlidir. Her ağaç tercih edilmemelidir. Kimi ağaçlar kökleri ile mezara dayanak olup sağlamlaştırırken kimi ağaçlar kök yapısı ile mezarı toprağın altından çatlatıp yerinden oynatabilmekte hatta dal yapıları yüzünden mezar taşlarının kırılmasına ya da mezarın üzerinin yaprak kaplanmasına sebep olabilmektedir.

Mezarlıklar için uygun olan ağaç türlerinden bazıları şunlardır; Ceviz ağacı, ardıç ağacı, dut ağacı, kayın ağacı, elma ağacı, çınar ağacı, selvi ağacı ve kestane ağacı.

Sizler de mezarlıklarınız için profesyonel hizmetler almak isterseniz sitemiz üzerinden Çanakkale’de mezar bakımı yapan firmaları görüntüleyebilirsiniz.