Bayburt Mezar Bakım Firmaları

Bayburt için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Bayburt İli Mezar Bakım Firmaları

Doğan her canlı için yaşamın sonlanması kaçınılmaz bir doğa olayıdır. Bu doğa kanunu insanlar için de her saniye işlemektedir. Hepimizin hayatları boyunca vefat eden birçok yakını olmaktadır. Sevdiklerimiz vefat ettiğinde bizlere düşen manevi ve vicdani hatta insani sorumluluk ise onları son yolculuğuna uğurlayıp kabirlerini yaptırmak ve mezar bakımını sağlamaktır. İnsanlar bu sorumluluk bilincinde olsalar dahi gündelik hayat koşuşturması içinde bazen bu sorumluluğu yerine getirmeye fırsat bulamamaktadırlar. İşte bu yüzden bu sorumluluğu insanlar adına özenle yerine getirecek, kaliteli, prensipli kolay ulaşılabilir, iş takibi yapılabilir birçok mezar bakım firması vardır. Bu yazımızda sizin için Bayburt ilindeki tüm mezar bakım firmalarını listeledik.

Mezar Bakım Firmalarından Hizmet Alma Süreci

Vefat eden yakınlarımızın ardından onların kabirleri için profesyonel bir hizmet almak isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda bu hizmeti sağlayan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar sizlerin isteklerine yönelik paketler sunmaktadırlar. Tek mezarlar için ya da aile mezarlıkları için bakım seçenekleri mevcuttur. Yine buna benzer olarak mezar tamiratı, mezar taşı ve mermeri yapımı ile ilgili hizmet veren firmalar da vardır. Bu firmalardan herhangi biriyle anlaşmanız takdirinde firma kadrosundaki peyzaj mimarını gerekli analizleri yapmak için görevlendirecektir. Yine aynı şekilde firma kadrosundaki ekip arkadaşlarını göndererek mezarın mevcut durumunu öğrenecek ve ona göre yapılması gereken işlemleri listeleyecektir. Sizler firma ile yapılması gereken işler de anlaştığınız zaman mezar bakım firması ekip yönlendirerek bünyesindeki personelin öncelikle mezarın etrafında ve üzerinde bulunan ot, yaprak, çöp vb. yabancı maddeleri toplatacaktır.

Mezarın gereksiz maddelerden arındırılması işleminin ardından, üzerini kaplayan sarmaşık misali bitkilerden ve otlardan temizlenmesi gerekir. Bunun için otlar ve bitkiler kökünden topraktan sökülmelidir. Toprak çapa benzeri bir el aletiyle parça parça havalandırılmalı ve yeniden dikime hazır hale getirilmelidir. Toprak çok kötü bir durumda ise firma tarafından yeniden toprak ekleme işlemi yapılabilir.

Yeniden dikime hazır hale gelen toprağa peyzaj mimarının tavsiyesiyle hangi çiçeğin dikileceğine karar verilir ve dikim işlemi gerçekleştirilir. Sonrasında toprak sulanır. Düzenli bakımla çiçeklerle örtülü bir kabir görüntüsü elde edilir.

Bunun yanı sıra eskimiş durumda olan mezarlara yenileme çalışmaları uygulanmaktadır. Eskimiş mezarların solan mezar taşları gerekli kimyasallar kullanılarak tekrar parlak bir görünüme kavuşturulmaktadır. Kurtarılamaz durumda olan mezar taşları sizin seçeceğiniz model ve fiyattaki mezar taşları ile değiştirilir. Mezar taşları granitten, mermerden, travertenden olabilmektedir. Üzerlerine rölyeften resim baskısına kadar birçok dijital işlem bilgisayar yardımıyla yapılmaktadır. Mezar taşını seçerken beyaz renge yakın olmasına dikkat edilmelidir. Ancak taşın sağlamlığı da bu seçimi etkileyen en temel unsurlardandır. Eğer kabir çok kar yağışı alan bir bölgedeyse, sert iklim koşullarına sahipse mezar taşı ve mezar kalıbı üzerinde biriken kar yükünü taşıyabilecek kadar dayanımı yüksek mermer gibi bir maddeden yapılmalıdır.

Rahmete erişmiş sevdiklerimizin kabirlerinin korunması ve temiz kalması için düzenli olarak mezar bakımı yapılması gerekmektedir. Bu işlem maliyeti yüksek olmayan bir işlemdir ve firmalar tarafından uygun fiyatlı paketler sunulmaktadır. Sizler de vefat eden yakınlarınıza verdiğiniz önemi yansıtacak kadar temiz ve bakımlı bir kabir görünümü elde etmek için listelemiş olduğumuz firmalardan hizmet almak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sevdiklerinizin mezarları yılın on iki ayı boyunca temiz, bakımlı ve yemyeşil çiçekleri, bitkilerle kaplı olarak kalacak ve sizler her ziyarete, dua etmeye gittiğinizde sizlere huzurlu bir görünüm sunacaktır. Vefat eden yakınlarına Allah’tan rahmet dileriz.