Ağrı Mezar Bakım Firmaları

Ağrı için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Ağrı Mezar Bitkileri ve Bakımları

Mezar için en uygun çiçekler tabii ki de bütün hava şartlarına uyum gösteren soğuğa, rüzgara, sıcağa, kara, yağmura, suya karşı dayanıklı çiçekler olarak bilinmektedir. Peki neden bu kadar dayanıklı olması gerekiyor? Bu kadar dayanıklılık gerektirmesinin sebebi her gün mezara gidemeyeceğimiz için biz yokken çiçeklerin aniden solmasının önüne geçmektir. Örneğin yazın üç gün art arda gitmediniz ve bir baktınız çiçeklerin hepsi solmuş. Tabii ki de en son isteyeceğimiz şey bu olur. Veya kışın yollar kapandı dışarı çıkamıyorsunuz bir bakmışsınız bütün çiçekler solmuş, gül bahçesi gibi bıraktığınız mezardan eser yok. İşte başınıza böyle şeylerin gelmemesi için dayanıklı çiçekler tercih etmelisiniz. Eğer mezar peyzaj ve mezar çiçeklendirme hizmetimizden faydalanırsanız zaten çiçeklerin hiçbir zaman solmayacağını garanti eden firmalarla çalışmış olursunuz. Çünkü hizmetimiz son derece kaliteli ve de devamlıdır.

Mezarlıkta Yetişebilecek Çiçekler Nelerdir?

Eğer kendiniz mezar çiçeklendirmek istiyorsanız ve hangi çiçekleri ekmeliyim diye düşünüyorsanız işte size bazı çiçekler:

Gül; Çalı gülleri mezarlık üzerine dikilmesi uygun çiçekler arasında yer alır. Rengarenk çalı gülleri mükemmel bir görüntü sağlamanıza yardımcı olur. Çalı güllerinin mezarlıklara dayanıklı olmasının nedeni su istememesi olarak gösterilmektedir.

Krizantem (Kasımpatı) ; Mezarlıklara uygun başka bir çiçek türü ise Kasımpatıdır. Kesme çiçek yetiştirilmesine kullanılan kasımpatı çok yıllık bir bitki konumundadır. Ana vatanı Japonya olan kasımpatı mezarlıklarda yetiştirmek için uygundur. Uzun yıllardan beri Çin’de üretimi yapılmaktadır. Sonbahar ve kış aylarında çiçek açar. Büyüme özelliğine göre iki çeşittir. Sapında bir veya birden çok çiçek barındıran türleri mevcuttur diyebiliriz.

Sardunya; Mezarlıklara uygun bir diğer bitki çiçek çeşidi sardunyadır. İlkbahar aylarının son dönemine kadar çiçeklenen sardunya sonbahar başına kadar çiçekli kalabilir. Beyaz, pembe, kırmızı renklerden oluşan sardunyalar bakımlı olduğunda muhteşem bir görüntü sunmaktadır. Katmerli, yer örtücü, sarkık gibi türleri ile en sevilen çiçeklerden biridir diyebiliriz.

Zambak; Mezarların üzerlerine dikilebilecek çiçek çeşidi olan Zambak soğanlı bir bitkidir. Yüzün ürerinde çeşitleri vardır. İç mekanda ve bahçelerde kullanılabilir. Zambak çiçekleri zararlı bitkileri çok çekmektedir. O yüzden diplerinden zararlı ot temizliği yapılmalıdır. 5 6 sıra şeklinde zambak soğanlarının dikilmesi mümkün olup yerleşmeleri de bu şekilde daha kolay olacaktır. Aralarında 50 cm mesafe bırakılmalıdır.

Mezar Peyzaj Hizmeti İçeriği Nasıldır?

Sevdiklerimizi kaybettiğimizde kabirlerinin bakımlı ve düzenli kalmasını isteriz. Mezarlığa renk katan çiçekler, bitkiler ve ağaçlar mükemmel kombinler oluşturacaktır. Bakımlarının zamanında yapılması da mezarlık alanlarında da mükemmel bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Bu durum sevdiğimiz kişilere gösterdiğimiz manevi hislerimizin kanıtıdır cevabını verebiliriz. Çünkü sevdiğimiz insanı kaybetmiş de olsak onun mezarının iyi görünmesi bizlere daha iyi hissettirecek ve mutlu olmamızı sağlayacaktır. Bu sebeple de elimizden geldiği kadarı ile kendimiz yoksa da bu konuda hizmet veren firmalardan destek alarak düzenli olarak mezarın bakımlarını yaptırırız. Mezar bakımının işlemleri arasında olan yabani otların temizlenmesi gibi işlemler mezarların çiçeklendirilmesi işlemlerinden önce yerine getirilerek düzenli görüntü elde edilir.

Düzenli Mezar Bakım Hizmetleri

Birçok insanın ne yazık ki mezar bakım işlemlerini yapmaya yeteri kadar vakti yoktur. Uzmanlardan destek almak, peyzaj işlemlerini uzmanlara teslim etmek önemlidir. Bu gibi durumlarda bu konuda hizmet sürdüren mezar bakım hizmeti firmaları ile çalışmanız işinizi son derece kolaylaştırır. Eğer siz de sevdiklerinizin mezarlarının iç açıcı ferah birer gül bahçesi olmasını istiyorsanız üstün ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan kurumlardan faydalanabilirsiniz.