Adana Mezar Bakım Firmaları

Adana için henüz mezar bakım firması eklenmemiş.
Firmanızı ücretsiz ekleyin.

Adana Mezar Bakım Tavsiyeleri

Adana ilinde verilen mezarlık bakım çalışmaları, kapsamlı olarak verilen hizmetlerdir. Bu çalışmalar yapılırken Adana mezar bakım tavsiyeleri de gözden geçirilir. Ancak genel olarak, mezar bakım işlemlerine dahil olarak, mermer bakımı, çiçek dikme, mezar taşı parlatma, mezar taşı yazma ve benzeri hizmetler yer alır.

Adana ilinin birçok ilçesi için bakım çalışmaları başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Firmamız bu anlamda profesyonel peyzaj mimarları ve ziraat mühendisleriyle çalışmaktadır. Bu nedenle, mezarlıklarda bakım sonrası ortaya çıkan sonuçlar dudak uçuklatan görselliklerdedir. İsteğe göre mezarlıklara ağaç dikimi de yapılabilmektedir. Yani yemyeşil bitkiler ya da rengarenk çiçeklerle mezarlıkların üstü örtücü bir yöntemle kaplanmaktadır.

Mezar Ağaç Dikim Hizmeti

Ağaç dikim uygulamaları, genel olarak aile mezarlıkları için talep edilen bir hizmettir. Bu çalışma ile istenilen cinste ve sayıdaki ağaçlar mezarlıklara dikilmektedir. Böylece hem doğaya bir katkıda bulunulmuş hem de merhum olan yakınınız için bir hayır işlemiş olursunuz. Mezar ağaç dikim hizmeti, merhum yakınlarının uygun görmesi durumunda yapılan bir işlemdir. Yani istenilen bir bölgeye ağaçlandırma sahası yapılarak, bu ağaçların bakımı da üstlenilir.

Ağaçlandırma çalışması için periyodik bakımlarda yerine getirilir. Aslında, son zamanlarda vefat eden kişilerin yakınları tarafından bu hizmet sıkça tercih edilmektedir. Çünkü ağaçlandırma işlemiyle doğaya bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Bu durumda iki iyiliği bir arada yaparak ağaçlar büyüdükçe ölen yakınınızı da hatırlamış olacaksınız.

Mezar Çiçeklendirme ve Peyzaj Hizmeti

Mezarlıkların çiçekli bir görünüme kavuşması, görünüm ve hoş kokuların oluşması açısından büyük bir öneme sahiptir. Mezar çiçeklendirme ve peyzaj hizmeti sayesinde, vefat eden sevdiklerinizin kabrini anlamlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu hizmetler ile merhum yakınlarının yapacağı bakım onarım çalışmalarını firmalar yerine getirmektedir.

Mezarlıklarda yer verilen çiçekler, bahçıvanlarımız tarafından mevsimine özel olarak seçilir. Çiçeklendirme işlemi mevsimsel olduğu için çiçeklerin kokusu ve görselliği de bir o kadar güzel olmaktadır. İsteğe bağlı olarak uzun ömürlü bitkiler de mezarlıklara dikilebileceği gibi aynı zamanda, bu bitkilerin konulması için peyzaj düzenlemesiyle yapılan saksılara da dikim işlemi yapılabilmektedir.

Mezarlık Tamirat İşlemleri

Firmalar, mezar yapımında farklı alternatifler kullanmaktadır. Blok mezarlar, mermer mezarlar, granit malzemeli mezarlar gibi birçok malzeme için farklı çalışmalar bulunmaktadır. Mezarlık tamirat işlemi için istenilen boyutlarda ve genişliklerde mezar taşı malzemeleri temin edilmektedir. Dayanıklı malzemeler ile tadilat çalışmalarını yapılmaktadır. Bunun yanı sıra farklı malzemelerin karmasından da yararlanılmaktadır. Kalın mermer ya da granit kullanımı ile mezarların başarılı bir şekilde tamiri yapılmaktadır.

Yapılan işlemler arasında, mezar taşlarının parlatılması, kırılan yerlerin onarılması, mezar yazılarının yeniden yazılması, toprak ekleme gibi uygulamalar yer almaktadır. Son derece yüksek standartlardaki işçilikler kullanılarak bu hizmetleri yerine getirilir. Bunun yanı sıra verilen hizmetler uygun fiyat aralıklarıyla hizmetinize sunulmaktadır.

Mezar Montajlama Hizmeti

Firmalardan alacağınız hizmetler sayesinde, mezarlıkların montaj çalışmalarının da yapılabilmesi mümkündür. Mezarlık montajlama hizmeti yapılırken, tarama, vidalama ve kilitleme yöntemi kullanılmaktadır. Tarama yöntemi, mezarın yer aldığı bölgedeki bütünlüğün sağlanmasını kapsamaktadır. Özel makineler kullanılarak, mezarlığın iç kısmının zarar görmesi engellenerek bu işlem tamamlanmaktadır. Adana’da hizmet veren en profesyonel mezar yapım ustaları tarafından bu işlemler gerçekleştirilir.

Vidalama yöntemi ise, en fazla tercih edilen montajlama yöntemidir. Mezarın etrafında belirlenmiş olan kısımlara dübel çakılarak yapılır. Bu aşamada kaliteli malzemeler kullanılır. Böylece mezar sağlamlaştırılmış olur. Son olarak kilitleme yöntemi ise, mezarın belirli köşelerinden dayanıklı ve kalın mermerler kaplanarak, açık kısımlara dayanıklı mermer kitleme işlemi yapılır.